Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Rinka
NMA: „Pienas LT“ veikia tinkamai

Kaunas. Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) paskelbė, kad Žemės ūkio kooperatyvas „Pienas LT“ veikia tinkamai. Taip NMA nustatė atlikusi papildomą tyrimą po to, kai gavo Europos kovos su sukčiavimu tarnybos (OLAF) informaciją, susijusią su „Pienas LT“ projektais.

Pranešime žiniasklaidai taip pat teigiama, kad siekdama surinkti dokumentus ir kitą informaciją, patvirtinančią (paneigiančią) OLAF ataskaitoje nurodytas aplinkybes, NMA kreipėsi į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą prie Vidaus reikalų ministerijos (FNTT) su prašymu pateikti informaciją, susijusią su „Pienas LT“, taip pat suorganizavo susitikimą su šio kooperatyvo atstovais. Įvertinusi OLAF ataskaitoje pateiktą informaciją, „Pienas LT“ pateiktus argumentus, FNTT informaciją ir kitus susijusius dokumentus, NMA nenustatė teisės aktų nuostatų pažeidimų.

„Visuomet tvirtinome, kad esame garbinga verslo įmonė. Tai, kad „Pienas LT“ nepažeidė ES paramos panaudojimo taisyklių, patvirtino visos institucijos Lietuvoje. Visuomet pasitikėjome ES paramos panaudojimo skaidrumą prižiūrinčiomis institucijomis ir tikime jų bešališkumu“, – sako „Pienas LT“ valdybos pirmininkas Tomas Raudonius.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

„Pienas LT“ valdyba savo pranešime spaudai apgailestauja, kad bendruomenės narius – ūkininkus ir darbuotojus – konkurentai viešai siejo su nepagrįstais kaltinimais kooperatyvui.

„Dėkojame visiems, kurie tikėjo kooperatyvo skaidrumu. Vis dėlto, užsitęsęs dokumentų vertinimas, vieši išankstiniai vertinimai, paneigiantys nekaltumo prezumpcijos principą, metė šešėlį ŽŪK „Pienas LT“ ir viso pieno sektoriaus kooperacijai”, - įsitikinęs T. Raudonius.

 OLAF analizę dėl kooperatyvo „Pienas LT" gautos ES paramos vykdė nuo 2016 metų. Pagal viešai skelbtus duomenis, jį inicijavo verslininkas Vytautas Fedaravičius, kuris pralaimėjo visų instancijų teisminius ginčus Lietuvoje su „Pienas LT“ dėl patentų naudojimo, todėl nusprendė kreiptis į OLAF.

2018 metų kovą FNTT baigė Seimo Kaimo reikalų komiteto pateiktos informacijos, susijusios su  ŽŪK “Pienas LT”  įgyvendintų Europos Sąjungos paramos projektų skaidrumu ir konkurencija, analizę. Komitetui pateiktoje FNTT išvadoje sakoma, kad duomenų apie padarytą nusikalstamą veiką negauta. 

Į FNTT 2016 metais kreipėsi tuometinis Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Saulius Bucevičius, gavęs „Pieno centras“ direktoriaus E. Simonio pareiškimą. Jame buvo siekiama atkreipti dėmesį į ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamo „Pienas Lt“ įgyvendinamo projekto galimus pažeidimus, taip pat valstybės institucijų – Žemės ūkio ministerijos ir Nacionalinės mokėjimo agentūros veiksmus. S.Bucevičius tais pačiais metais kartu su tuometiniais komiteto nariais lankėsi kooperatyvo gamykloje ir yra žiniasklaidai pažadėjęs atsiprašyti viešai, jei jo abejonės nepasitvirtins. 

Kooperatyvas, pasistatęs pieno perdirbimo gamyklą, jau tapo unikaliu reiškiniu Lietuvos pieno sektoriuje ir visame žemės ūkyje. Šiandien įmonė yra pasaulinės pieno rinkos žaidėjas ir eksportuoja prekės ženklu „BaltMilk“ pažymėtus pieno baltymus į 33 pasaulio šalis. 

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos