Basf A1 01 02 24 Basf 01 02 24 m1
Rinka
Muitinė aiškinasi, ar per Uzbekistaną į Lietuvą gabenamos sankcionuotos trąšos
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Lietuvos muitinė aiškinasi, ar į Lietuvą iš Uzbekistano gabenamos trąšos nepažeidžia tarptautinių sankcijų, skelbia tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“.

„Sienos“ ir partnerių užsienyje atlikto surinkti duomenys rodo, kad Lietuvos ir Uzbekistano oficialiai deklaruojamos tarpusavio trąšų prekybos apimtys nuo 2022-ųjų kovo iki 2023-iųjų spalio skiriasi 72 mln. JAV dolerių (apie 65,1 mln. eurų). 

Muitinės departamentas „Sienai“ nurodė, kad aiškinasi šalių trąšų prekybos statistikos neatitikimą, pateikė užklausą Uzbekistano pareigūnams ir tikisi greito atsakymo.

Bioversija m7 2024 01 02

„Tuomet ir paaiškės, ar pagrįsti įtarimai dėl galimo sankcijų apėjimo ir galimos prekybos sankcionuotomis trąšomis“, – „Sienai“ teigė departamentas. 

Jungtinių Tautų tarptautinės prekybos duomenų bazėje „UN Comtrade“, atspindinčioje oficialią organizacijos narių prekybos statistiką, Lietuva nurodo, kad nuo 2022 m. kovo iki 2023 m. spalio iš Uzbekistano įsivežė trąšų už 107,5 mln. JAV dolerių (apie 97,2 mln. Eur), o Uzbekistano duomenys rodo, jog į Lietuvą per tą patį laiką šalis eksportavo trąšų už 35,2 mln. JAV dolerių (apie 31,8 mln. eurų).

Tiriamosios žurnalistikos centras pastebi, kad Uzbekistanu gali būti pasinaudojama sankcionuotai produkcijai į Europos Sąjungą išvežti, nors ši šalis ir turi išvystytą trąšų pramonę.

Šaltinis: BNS, manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Su kokiu klaidingu stereotipu apie ūkininkus susiduriate dažniausiai?
Visos apklausos