Basf m1 2024 06 14
Rinka
Moldova ribos Ukrainos grūdų importą
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Kišiniovas / Atėnai. Moldovos vyriausybė įvedė apribojimus grūdų importui iš Ukrainos – jis bus licencijuojamas, skelbia šalies žiniasklaida, remdamas vyriausybės spaudos tarnyba.

Priimdama tokį sprendimą Nacionalinė nepaprastųjų situacijų komisija jį motyvavo būtinybe apsaugoti vidaus rinką.

Moldovos ūkininkai organizuotai pareikalavo uždrausti ukrainietiškos žemės ūkio produkcijos importą, pagrasino surengsią masinius protestus, paaiškindami, jog jiems gresia bankrotas dėl pigesnės produkcijos tiekimo iš Ukrainos.

Bioversija 2024 04 26 m7

Komisijos sprendimu, kviečių, kukurūzų, saulėgrąžų sėklų importas iš Ukrainos bus leidžiamas tik pagal Žemės ūkio ir maisto pramonės ministerijos išduotas licencijas. Jų galės prašyti aliejaus gamintojai, grūdų perdirbėjai, pašarų gamintojai ir gyvulių augintojai.

Apribojimai nebus taikomi sėjai skirtų grūdų įvežimui. Ministerija įpareigota tokio importo licencijų išdavimui pasiruošti per 15 dienų.

Vieniems skelbiant apie ribojimus, kiti savo uostus siūlo eksportui. Graikų internetinis leidinys „Kathimerini“ praneša, kad Graikija pasiūlė savo uostus Egėjo jūros pakrantėje kaip dar vieną koridorių ukrainietiškų grūdų eksportui.

„Kathimerini“ duomenimis, Graikijos vyriausybė jau aptarė savo pasiūlymus su partnerėmis Europos Sąjungoje bei  trečiosiomis šalimis, įskaitant Jungtinę Karalystę, kad dalis ukrainietiškų grūdų būtų perkraunami eksportui Salonikų ir Aleksandropulos uostuose.

Grūdai iš Ukrainos iki jų galėtų būti gabenami geležinkeliais per Rumuniją ir Bulgariją.

Leidinys pažymi, jog tokio plano bene pagrindinė problema – ribotas geležinkelių tinklo pralaidumas Graikijos šiaurinėje dalyje.

Kiek daugiau nei prieš du mėnesius Kroatija taip pat pasiūlė eksportuojamus ukrainietiškus grūdus krauti jos uostuose prie Adrijos jūros.

Ukrainos grūdų eksportas Juodąja jūra tapo itin apsunkintas. Rusija liepą pasitraukė iš Juodosios jūros grūdų iniciatyvos. Jungtinė Karalystė skaičiuoja, kad nuo tada agresorė apgadino 130 uostų infrastruktūros objektų ir sunaikino beveik 300 tūkst. tonų grūdų, kurių pakaktų išmaitinti daugiau nei milijoną žmonių per metus.

Trečiadienį Jungtinės Karalystės vyriausybė įspėjo, kad Rusija gali atakuoti civilinius laivus Juodojoje jūroje, užminuodama Ukrainos uostų prieigas ir suversdama kaltę Ukrainai.

Remiantis išslaptinta žvalgybos informacija teigiama, kad esama rizikos, kad krovininiai laivai, plaukiantys per Ukrainos humanitarinį koridorių, Maskvai siekiant sulaikyti Ukrainos grūdų eksportą, bus puolami.

Parengta: pagal BNS inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos