Briuselis. Grįžęs iš COPA-COGECA posėdžio Briuselyje darbo grupės „Jautiena ir veršiena“ narys Andrius Baublys pasidžiaugė galįs pranešti mėsinių galvijų augintojams geresnių žinių.
ES Komisijos pilietinio dialogo grupės „Gyvulininkystės produktai – jautiena ir veršiena“ atstovai COPA-COGECA darbo grupės „Jautiena ir veršiena“ narius informavo, kokie pasiūlymai bus teikiami derybose jautienos importui iš „Mercosur“ šalių sumažinti. Tuo pačiu vyksta derybos ir dėl eksporto, kuris yra mažesnis negu importas, į šias šalis. Tiesa, iš „Mercosur“ pirkta jautiena Europoje suvartojama ne visa – dalis jos reeksportuojama į Azijos šalis. Pasak Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos tarybos nario A. Baublio, tikslių duomenų, kiek tos importuotos mėsos vienu ar kitu pavidalu iškeliauja dar ir į kitas šalis, nėra.
Teigiama, kad Europoje šiuo metu pagaminama 107 proc. reikiamo jautienos kiekio – 7 proc. daugiau, negu reikia ES vidaus vartojimui. O dar jautienos į ES įsivežama iš „Mercosur“ šalių. „Tad jeigu Europa galėtų susitarti dėl jautienos eksporto į Kiniją ir kitas Azijos rinkas, kur išvežtų tą perteklinį Europoje pagamintos jautienos kiekį ir reeksportuoti importą iš „Mercosur“ šalių, tai būtų geras postūmis visiems mėsinių galvijų augintojams. Manau, kad 2020-ieji bus mėsos sektoriaus pokyčių metai“, - viliasi į COPA-COGECA darbo grupę Lietuvos ūkininkų sąjungos deleguotas A. Baublys.
Šiuo metu vyksta EK sudarytos darbo grupės derybos, o sprendimus dėl jautienos importo priims naujos sudėties EK. Lietuvos atstovas beveik tikras, kad geri pokyčiai tikrai įvyks.
Jo optimizmą didina tai, kad pastaruoju metu veršelių iki 8 mėn. supirkimo kaina nuo 2,5 Eur/kg pakilo iki 2,85 Eur/kg. Tačiau dvejų metų apie 600 kg sveriančių jaučių kaina vis dar yra labai žema. Tam didelę įtaką, anot A. Baublio, daro Lenkija, importuodavusi ir reeksportuodavusi nemažai lietuviškos jautienos, bet dėl kelių skandalų praradusi kelias eksporto rinkas.
Dar vienas įdomus dalykas – jautienos rinka rodo atsigavimo ženklus ir kaina jau pradėjo didėti. COPA-COGECA nariai mano, kad tam įtakos turi švietėjiška veikla, aiškinanti apie jautienos naudą ir skatinanti ją valgyti.
Lietuvoje jautienos kainos kilimas, pasak A. Baublio, turėtų pasijusti po Naujųjų metų. „Kaip įprasta, prasidedant tvartiniam laikotarpiui, kaip ir prieš ganyklinio sezono pradžią, kainos krenta 10-15 proc., nes rinkoje atsiranda daugiau mėsos, o supirkėjai tuo naudojasi. Bet 2020-aisiais laukiame kainos padidėjimo“, - teigė A. Baublys.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Augo Klaipėdos uosto krova
2024-11-21 -
Pieno kaina spalį ūgtelėjo
2024-11-20 -
Ekologiški grūdai: avižų kaina kilo labiausiai
2024-11-18
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)