Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Rinka
„Linas Agro“ perka „Kauno grūdų“ įmones

Panevėžys / Kaunas. AB „Linas Agro Group“ pasirašė akcijų pirkimo-pardavimo sutartis su AB „Kauno grūdai“, AB „Kaišiadorių paukštynas“ ir AB „Vilniaus paukštynas“ akcininkais, siekdama įsigyti kontrolinius šių ir su jomis susijusių įmonių akcijų paketus.

Bendra sandorio suma šalių susitarimu neatskleidžiama. Sandoriui įvykti reikės Konkurencijos tarybos leidimo.

Suvienijus dviejų beveik tris dešimtmečius veikiančių lietuviško kapitalo verslo grupių pajėgas, bus sukurta stipri Baltijos šalyse veikianti agroverslo ir maisto gamybos bendrovė, kuri galės sėkmingai konkuruoti Baltijos šalių, Lenkijos, Skandinavijos ir kitose Rytų bei Vakarų Europos rinkose, - pranešime teigia „Linas Agro Group“.

Bioversija 2024 07 09 m7

„Sandoris labai didelis, tad tikimės užbaigti jį 2021 m. pavasarį. Esame tikri, kad šis žingsnis atvers mums naujas galimybes ir leis įsitvirtinti maisto gamybos sektoriuje bei sukurti vertikaliai integruotą žemės ūkio ir maisto gamybos įmonę, kuri kurs didesnę pridedamąją vertę klientams visose veiklos srityse,“ – sako AB „Linas Agro Group“ valdybos pirmininkas Darius Zubas.

AB „Linas Agro Group“ valdomoje įmonių grupėje dirba daugiau kaip 2 100 darbuotojų. Grupės finansiniai metai prasideda liepos 1 d. 2019–2020 finansinių metų 12 mėnesių konsoliduotos Grupės pajamos siekė 658 mln. Eur, grynasis pelnas buvo 9 mln. Eur, valdomas turtas siekė 405 mln. Eur.

AB „Kauno grūdai“ kartu su Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynais bei dukterinėmis įmonėmis sudaro sėkmingai veikiančią maisto gamybos įmonių grupę, kurioje dirba 3 900 darbuotojų. 2019 metais konsoliduotos grupės pajamos siekė 563 mln. eurų, grynasis pelnas buvo 5,4 mln. eurų, valdomas turtas siekė 332 mln. Eur.

„Per kelis dešimtmečius kartu su kolektyvu, kuriuo didžiuojuosi, mums pavyko sukurti vieną sėkmingiausių Lietuvoje įmonių grupių, kurios veikla apima visą gamybos grandinę nuo lauko iki stalo. Veikdami tarptautinėje rinkoje matome, kaip savo aktyvus ir verslą jungia pasaulinės rinkos milžinai, stumdami iš rinkos mažesnes įmones. Suprantame, kad lietuviškiems verslams irgi reikia vienytis kaip įmanoma greičiau.

„Linas Agro Group“ ir „KG Group“ yra panašaus tipo ir mąstymo įmonių grupės: abi lietuviško kapitalo ir moka mokesčius Lietuvoje, giliai supranta verslą, klientus ir darbuotojus, gerai žino tarptautinę rinką ir sėkmingai veikia joje. Tikiu, kad sujungus abiejų įmonių pajėgas mano pradėtas darbas bus sėkmingai tęsiamas, įmonės stiprės ir net aktyvios konkurencijos sąlygomis kurs lietuviškų produktų sėkmės istorijas ne tik vietinėje, bet ir pasaulinėje rinkoje“, – sako „KG Group“ įkūrėjas ir valdybos pirmininkas Tautvydas Barštys.

T. Barštys sako abejojantis būsimo sandorio sėkme ir žada komentuoti jį tik po Konkurencijos tarybos sprendimo. „Vyksta procesai ir neturiu ką pakomentuoti, (...) nenoriu užbėgti kažkam už akių“, – BNS teigė 20 įmonių Lietuvoje ir užsienyje jungiančios grupės akcininkas ir vadovas T. Barštys.

AB „Linas Agro Group“ valdybos pirmininkas D. Zubas pabrėžia, kad stiprus regioninis rinkos žaidėjas, veikiantis Baltijos šalių, Skandinavijos ir Lenkijos grūdų prekybos, prekių žemdirbiams tiekimo bei maisto gamybos sektoriuose, prisidės prie stabilumo vietos ūkininkams ir gamintojams užtikrinimo labai konkurencingoje ir atviroje ES rinkoje.

„Tikimės, kad būdami didesni ir labiau integruoti, gebėsime sėkmingai konkuruoti su daug stambesnėmis Lenkijos ir Skandinavijos kompanijomis. Tai bus naudinga ir maisto produktų vartotojams, nes augs jiems siūlomų lietuviškos kilmės produktų įvairovė. Siekiame tapti geriausia maisto produktų gamybos ir žemės ūkio paslaugų kompanija Baltijos šalyse. Planuojame skirti didelį dėmesį klientų aptarnavimui, naujų produktų kūrimui, gamybos ir procesų modernizavimui, aplinkosaugai bei energetiniam efektyvumui. Ir toliau puoselėsime abiejų organizacijų vertybes, kultūrą ir rūpestį darbuotojais bei sieksime išlaikyti puikius santykius su pirkėjais ir tiekėjais,“ – sako D. Zubas.

Tuo metu „Linas Agro Group“ valdybos pirmininko pavaduotojas Andrius Pranckevičius nenorėjo komentuoti, ar sandorio užbaigimui gali būti kliūčių, tačiau teigė, kad susijungusios įmonės nebus dominuojančios rinkoje.

Pasak A. Pranckevičiaus, po susijungimo grupė stiprintų konkuravimą Baltijos šalių, Skandinavijos regionuose. 

„Įmonės viduje daug metų laikome Baltijos šalis kaip vietinę rinką, nes mūsų šalys mažos, sienų jokių nėra ir konkuruoja įmonės visose Baltijos šalyse. Plačiau žiūrint, Lenkija, Baltijos šalys ir dalis Skandinavijos yra viena zona, kur vyksta arši ir skaidri konkurencija. Regioniniu požiūriu nesame ir nebūsime didesni ir dominuojantys“, – BNS sakė A. Pranckevičius.

Apie AB „Linas Agro Group“

AB „Linas Agro Group“ kartu su valdomomis įmonėmis bendrai sudaro 1991 metais įkurtą įmonių Grupę ir veikia keturiose valstybėse – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Ukrainoje.

Grupės įmonės gamina, ruošia ir parduoda žemės ūkio žaliavas ir maisto produktus, tiekia prekes ir paslaugas žemdirbiams. Grupė yra vienas didžiausių lietuviškų ir latviškų grūdų eksportuotojų, turi nuosavą trylikos grūdų elevatorių tinklą. Taip pat yra vienas iš prekių žemdirbiams (sertifikuotų sėklų, trąšų bei žemės ūkio technikos) tiekimo lyderių Lietuvoje, turi sėklų paruošimo gamyklą. Grupė Lietuvoje valdo septynias žemės ūkio bendroves ir yra stambi pieno gamintoja. Taip pat yra didžiausia paukštienos gamintoja Latvijoje, jai priklauso keturios paukštininkystės įmonės.

Šiais metais Grupė įsigijo 67,51 proc. Kėdainių rajono žemės ūkio bendrovės „Nemunas“ pajų, o rugpjūtį baigtas sandoris dėl startuolio UAB „Geoface“ 100 proc. akcijų įsigijimo.

Pagal „Linas Agro“ ir „Kauno grūdų“ pranešimą spaudai, BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos