Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Rinka
„Linas Agro Group“ galės įsigyti „Kauno grūdų“ įmonių grupę

Vilnius. Lietuvos žemės ūkio investicijų bendrovė „Linas Agro Group“ galės įsigyti Tautvydo Barščio kontroliuojamą žemės ūkio produktų perdirbimo ir maisto gamybos grupę „KG Group“.

Konkurencijos taryba (KT) leido „Linas Agro Group“ įsigyti po 100 proc. įmonių „TABA Holding“ ir „Kormoprom invest“, 85,9073 proc. „Kauno grūdų“, 87,6078 proc. Vilniaus paukštyno, 91,5467 proc. Kaišiadorių paukštyno ir 79,2463 proc. bendrovės „Zelvė“ akcijų bei įgyjant vienvaldę šių bendrovių kontrolę, pranešė KT.

Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas vasario 9 dieną. KT teigimu, kiti rinkos dalyviai (suinteresuoti asmenys) nepateikė argumentuotų nuomonių apie būsimo sandorio galimas neigiamas pasekmes konkurencijai. 

Bioversija 2024 04 26 m7

Siekdama gauti reikiamos informacijos, KT kreipėsi ir gavo paaiškinimus ne tik iš koncentracijos dalyvių, bet ir iš ūkio subjektų, užsiimančių įvairiomis susijusiomis veiklomis, įskaitant prekybą augalų apsaugos produktais, mineralinėmis trąšomis, kombinuotaisiais pašarais ir pašarinėmis žaliavomis, sėklomis, vištienos produktais, grūdinių, aliejingų sėklų ir ankštinių kultūrų supirkimu bei pardavimu.

Taip pat surinkti ir įvertinti paaiškinimai iš įvairių duomenis renkančių institucijų bei galutinių vartotojų, pavyzdžiui, sėklas perkančių ūkininkų.

Koncentracijos nagrinėjimo metu nustatyta, jog sandorio šalys neužima pakankamai stiprios padėties atitinkamose rinkose, kad būtų galima jas vertinti kaip dominuojančias.

Nors tam tikrose rinkų segmentuose koncentracijos dalyvių pardavimų dalis, palyginti su konkurentais, yra didesnė, tačiau tiek efektyviai veikiančių konkurentų skaičius, tiek jų parduodamų produktų įvairovė yra pakankami, o konkurentai nesusiduria su reikšmingais apribojimais norėdami padidinti savo pardavimus, įskaitant ir naujas produktų kategorijas.

Be to, kai kuriose rinkose nemažą konkurencinį spaudimą daro užsienio tiekėjai, nurodė KT.

Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis, ar itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

Nutarimas per vieną mėnesį nuo jo paskelbimo Konkurencijos tarybos interneto svetainėje dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

„Linas Agro Group“ teigimu, sandorį planuojama užbaigti iki liepos pabaigos šalims įvykdžius pernai spalio pradžioje pasirašytos akcijų pirkimo–pardavimo sutarties sąlygas. Sėkmingai užbaigus sandorį, „Linas Agro Group“ įsigis 34 įmones, veikiančias trijose Baltijos šalyse, Rusijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje ir kitose šalyse.

Leidimus vykdyti koncentraciją yra išdavusios ir Latvijos, Estijos, Lenkijos bei Rusijos konkurencijos priežiūros institucijos, teigiama „Linas Agro Group“ pranešime.

„Po šio įsigijimo „Linas Agro Group“ taps vertikaliai integruota maisto ir žemės ūkio verslo grupe, teikiančia produktus „nuo lauko iki stalo“ ir kurianti didesnę pridedamąją vertę klientams visose veiklos srityse“, – pranešime sakė „Linas Agro Group“ finansų direktorius Mažvydas Šileika.

Sandoriui finansuoti „Linas Agro Group“ sindikuotą paskolą suteiks „Luminor“,„Swedbank“ bei SEB bankai. Pasak M.Šileikos, maždaug trečdalis sandorio sumos bus finansuojama iš savų lėšų, o bankų sindikuota paskola sudarys 70 proc. sandorio vertės.

Daugiau informacijos apie susitarimą su bankais ir sandorį „Linas Agro Group“ pateiks užbaigus įsigijimo sandorį.

Kai kurių ekspertų BNS pateiktu vertinimu, sandorio vertė galėtų siekti 100-120 mln. eurų, jeigu būtų parduota 100 proc. akcijų.

„Linas Agro Group“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos