Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Rinka
„Lifosa“ dėl ilgos sandorių patikros praranda pirkėjus

Vilnius. Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ dėl ilgų sandorių tikrinimo ir tvirtinimo procedūrų praranda ne tik tarptautinių rinkų, bet ir Lietuvos pirkėjus, sako bendrovės atstovas.

Rugpjūtį atnaujinus įmonės veiklą Lietuvos ūkininkams parduota 89 t trąšų. Į Ekonomikos komiteto pirmininko Kazio Starkevičiaus klausimą, kodėl tiek mažai, bendrovės komercijos direktorius Linas Kieras atsakė, kad žemdirbiai pirkti „Lifosos“ produkciją atsisako dėl papildomų patikrų ir reikalaujamų dokumentų.

„Išgirdę, kokios procedūros laukia, ūkininkai renkasi pirkti iš tarpininko, nors ir tenka mokėti daugiau“, – sakė L. Kieras.

Bioversija 2024 07 09 m7

Ekonomikos komiteto narys Viktoras Fiodorovas teigė manantis, kad tikrinimo procedūros kai kuriais atvejais perteklinės. Jis teiravosi, kodėl „Lifosos“ savininkės „Eurochem“ atžvilgiu kitose valstybėse, pavyzdžiui, Nyderlanduose, tokia griežta patikra neatliekama.

Finansų ministerijos valstybės Turto valdymo departamento direktorė Aušra Vičkačkienė sakė, kad dėl to kalbėta su „Eurochem“, tačiau Lietuvos pozicija nesikeičia. 

„Praėjusią savaitę buvome susitikę su „Eurochem“ atstovais, diskutavome, ką galima efektyvinti, kad veikla būtų vykdoma nepažeidžiant sankcijų. (...) Žinome, kad kitos šalys „Eurochem“ grupės įmonių nelaiko sankcionuotomis ar taiko gana lengvą režimą, auditorių vertinimą. „Lifosos“ atveju ji mano, kad mūsų sankcijos labai griežtos, bet, kaip suprantame, Tarptautinių sankcijų įgyvendinimo įstatymas numato, jog „Lifosa“ – sankcionuota įmonė, nes galutiniai naudos gavėjai yra Europos reglamentuose nustatyti asmenys ir niekas to nenuginčijo“, – sakė ji. 

Ministerijos atstovės teigimu, sandorių su Lietuvos ūkininkais patikra tokia pat griežta, nes iš anksto negalima paneigti, kad nėra sąsajų su sankcionuotais asmenimis.

Galutinių naudos gavėjų patikra buvo viena priežasčių, kodėl bendrovė nusprendė rugsėjį stabdyti veiklą, nes vienintelė alternatyva amoniako tiekimui vietoj gamybą sustabdžiusios „Achemos“ nepatvirtinta dėl dokumentų trūkumo.

Tiek įmonės atstovai, tiek administratoriaus įgaliotinis patvirtino, kad veiklą tikimasi atnaujinti lapkritį.

Seimo komitete pranešta, kad net atnaujinus bendrovės veiklą ji netieks gamyboje pagamintos perteklinės šilumos, naudojamos miestui šildyti. 

Parengta: pagal BNS inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos