Vilnius. Po kelerius metus trukusių derybų Kinija patvirtino dokumentus, kurie leis į šią šalį eksportuoti lietuviškus pieno produktus, sako premjeras. Veterinarijos tarnybos vadovas teigia, kad pieno perdirbėjai jau dabar gali gabenti produkciją į Kiniją.
„Šiandien ryte kalbėjausi su mūsų ambasadore Kinijoje ponia (Ina - BNS) Marčiulionyte, ir ji mane užtikrino, kad po mano delegacijos paskutinio vizito pagaliau dokumentai yra sutvarkyti dėl Kinijos rinkos atidarymo pieno produktams", - interviu LRT radijui antradienį sakė Algirdas Butkevičius.
Anot jo, po vizito Kinijoje, kur premjeras, be kita ko, dalyvavo Azijos ekonomikos forume, didelės kitų šalių kompanijos nori atvykti į Lietuvą ir įvertinti maisto bei pieno produktų eksporto galimybes.
Veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius BNS teigė, kad formalumai yra sutvarkyti, ir pieno perdirbėjai jau gali gabenti produkciją į Kiniją.
„Mes kaip tik šiuo metu verčiame faksą iš kinų kalbos, kuriame yra teigiamas atsakymas. Praėjusią savaitę įteikėme 50 sertifikatų pavyzdžių, kad juos turėtų Kinijos pasienio postuose. (...) Jau dabar gali vežti perdirbėjai", - BNS sakė J.Milius.
Tuo tarpu perdirbėjai teigia besidomintys nauja eksporto kryptimi, tačiau greitų rezultatų nesitiki. Anot jų, Kinijos rinkoje reikės dirbti bent kelerius metus, kol pavyks eksportuoti daugiau prekių.
„Bet kokios naujos didelės rinkos, tame tarpe ir Kinija, mus domina. Labai gerai, kad jau galime vežti produkciją, bet nereikia tikėtis, kad kitą mėnesį ir pradėsime tai daryti", - BNS sakė „Rokiškio sūrio" valdybos pirmininkas Dalius Trumpa.
Anot jo, įmonė bent dvejus metus turės intensyviai dirbti, kad pradėtų eksportuoti didesnius produkcijos kiekius - porą šimtų tonų per mėnesį. D. Trumpos teigimu, Kinijos rinkoje yra daug žaidėjų, Lietuva yra beveik nežinoma, tad reikės susirasti vietos partnerius, kurie padėtų platinti produkciją.
„Rokiškio sūrio" vadovo nuomone, didžiausią potencialą Kinijoje gali turėti sūriai bei varškės produkcija.
„Mes manome, kad didžiausią perspektyvą turi sūriai, gal varškės produkcija, mažesnę - industriniai produktai, kaip pieno milteliai, nes šalia Kinijos yra didžiausia jų gamintoja Naujoji Zelandija, kuriai logistiškai paprasčiau gabenti", - aiškino D. Trumpa. Anot jo, realūs pokalbiai su partneriais prasidės tik dabar, kai Lietuva jau turi visus leidimus.
Kitos didelės perdirbėjos „Pieno žvaigždės" finansų direktorius Audrius Statulevičius taip pat teigė, kad įmonė domisi Kinijos rinka, tačiau įsitvirtinti joje artimiausiu metu nesitiki.
„Mus domina Kinija, tik nereikia turėti iliuzijų, kad ten mūsų laukia. Į šią rinką žiūri visas pasaulis", - BNS sakė A. Statulevičius. Anot jo, įmonė dar nėra sutarusi su konkrečiais partneriais, o įdirbiui gali prireikti kelerių metų.
A. Statulevičiaus nuomone, Kinijoje nėra sūrio vartojimo tradicijos, tačiau galima rinką sudominti rūgščiais pieno produktais, o pramoninių pieno produktų, kuriais prekiaujama jų biržose, sėkmė Kinijoje priklausys nuo kainos.
„Biržoje parduodami produktai, kaip pieno miltai - tai tik kainos klausimas. Jeigu pavyks Lietuvoje pigiau pagaminti, tai galima vežti. O produktai su prekiniu ženklu - tai labai ilgas įdirbis", - sakė A. Statulevičius.
Gegužės pradžioje Šanchajuje vyks maisto produktų paroda, kurioje žada dalyvauti „Rokiškio sūrio", „Pieno žvaigždžių" ir kitų įmonių atstovai.
BNS inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Augo Klaipėdos uosto krova
2024-11-21 -
Pieno kaina spalį ūgtelėjo
2024-11-20 -
Ekologiški grūdai: avižų kaina kilo labiausiai
2024-11-18
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)