Vilnius. Kinija patvirtino šešiolikos Lietuvos pieno perdirbimo įmonių, galinčių eksportuoti į šią milžinišką rinką, sąrašą. Vienoms įmonėms tai ilgai laukta žinia ir jos jau ruošia bandomąsias siuntas, kitoms - netikėta.
Vilkyškių pieninės vadovas ir savininkas Gintaras Bertašius teigė, kad pirmasis krovinys į Kiniją bus išsiųstas artimiausiu metu. „Produkcija keliaus vandeniu ir iš pradžių siųsime vieną konteinerį, kuris sveria šiek tiek daugiau kip 20 tonų. Tai bus mocarelos sūris, o kitais metai bus ir sausi produktai", - sakė G. Bertašius.
„Rokiškio sūrio" valdybos pirmininkas Dalius Trumpa sakė, kad pirmas bendrovės krovinys į Kiniją turėtų pajudėti per kelias savaites, jis bus bandomasis.
„Mes dar praėjusią savaitę kalbėjome su galimais pirkėjais Kinijoje. Per artimiausias savaites nedidelė ir bandomoji partija iškeliaus į Kiniją. Iš pradžių siųsime mažiau kaip vieną jūrinį konteinerį", - kalbėjo D. Trumpa.
Pieno perdirbimo gamyklą Kaune šiemet pastačiusio kooperatyvo „Pienas LT" valdybos pirmininkas Naglis Narauskas teigė, kad šiuo metu konsultuojamasi su partneriais Kinijoje.
„Mes į tai žiūrime kaip į strateginę galimybę. Mes visą laiką sakėme, kad tai mums prioritetinė rinka - mes ten norime būti ir dalyvavome parodose. Tai yra darbo pradžia ir yra galimybė ten įeiti. Dabar vyksta konsultacijos su partneriais Kinijoje", - kalbėjo N. Narauskas.
Jis kol kas nenorėjo atskleisti, kada „Pieno LT" produkcija galėtų pasiekti Kiniją. Įmonė gamina grietinėlę, išrūgų baltymų ir pieno baltymų koncentratą, laktozės filtratą.
Pieno milteliais maisto pramonei ir jų pakaitalais gyvuliniam pašarui prekiaujančios bendrovės „Litamilk" vadovas Arūnas Uleckas sakė, kad dabar bendrovė pradės aktyviai derinti eksporto galimybes su potencialiais partneriais Kinijoje.
„Paskutinius metus mes ieškome naujų rinkų ir buvo daug kinų delegacijų pas mus. Dabar užsidegė žalia šviesa, bet tai nereiškia, kad rytoj pradėsime eksportą. Dabar reikia paskambinti kinams, bus atnaujinti pokalbiai, bus siunčiami pavyzdžiai", - tvirtino A. Uleckas.
Varškės sūrelių ir sūrio gamintojos „Urigos" vadovas Vitas Andriuškevičius tvirtino, kad bendrovė nesitikėjo gauti leidimą ir dar spręs, ar imtis kažkokių žingsnių.
„Mes nesitikėjome gauti to leidimo. Dabar mes susirinksime ir žiūrėsime, ką daryti su Kinija. Mūsų yra siauras profilis - varškės sūreliai ir keptas sūris. Nežinau, ar atitiksime rytietiškus skonius", - teigė V. Andriuškevičius.
Kinijos patvirtintame sąraše yra „Marijampolės pieno konservai" ir jų valdomos Lukšių pieninės Jurbarko skyrius, „Rokiškio sūris" ir jo antrinės įmonės „Rokiškio pienas" filialas Ukmergės pieninė bei „Rokiškio pieno gamyba", Vilkyškių pieninė ir jos antrinės įmonės Kelmės pieninė bei „Modest", „Pieno žvaigždės" su jų valdomomis Mažeikių pienine ir Pasvalio sūrine, „Žemaitijos pieno" antrinė įmonė „Šilutės Rambynas", Kauno „Pienas LT", Vilniaus „Litamilk", Šakių rajono Lukšių „Uriga" bei Biržų rajono „Hochdorf Baltic Milk".
Balandžio viduryje Lietuva iš Kinijos gavo visus dokumentus, kad perdirbėjai galėtų eksportuoti produkciją. Ši milžiniška rinka yra labai svarbi Lietuvai, kuri po 2014 metų rugpjūtį Rusijos paskelbto maisto produktų embargo prarado labai pelningą Rusijos rinką, kur šalies pienininkai eksportavo apie 20-40 proc. produkcijos.
Lietuvoje pieną perdirba daugiau kaip 20 įmonių, o 5 didžiausios pieno perdirbimo įmonės - „Pieno žvaigždės", „Rokiškio sūris", „Žemaitijos pienas", Vilkyškių pieninė ir „Marijampolės pieno konservai" - perdirba apie 94 proc. viso šalyje perdirbamo pieno. Visos šios įmonės, išskyrus „Žemaitijos pieną", buvo viešai patvirtinusios savo norą eksportuoti į Kiniją.
BNS inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Augo Klaipėdos uosto krova
2024-11-21 -
Pieno kaina spalį ūgtelėjo
2024-11-20 -
Ekologiški grūdai: avižų kaina kilo labiausiai
2024-11-18
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)