Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Rinka
Lietuvos maisto gamintojai ieško pirkėjų Taivane
Parodos susitikimuose ieškoma būdų, kaip plėsti Lietuvos eksportą į Taivaną (ŽŪM nuotr.)

Vilnius. Penkiolika Lietuvos maisto pramonės įmonių dalyvauja Taivano sostinėje Taipėjuje vykstančioje maisto produktų bei gėrimų parodoje „Food Taipei Show 2023“, kur tikisi rasti potencialių pirkėjų ir taip išplėsti eksportą į šią Azijos rinką.

Be to, Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) delegacija ketina pasirašyti Lietuvos ir Taivano memorandumą, pranešė ŽŪM.

Delegacijos vadovas, žemės ūkio viceministras Vytenis Tomkus sako, jog abiejų šalių ekonomikos turėtų dar labiau suartėti.

Bioversija 2024 04 26 m7

Lietuvos ir Taivano atstovai tarėsi, kaip stiprinti maisto saugumo ir tiekimo grandines, propaguoti lietuviškus produktus, kokios yra lietuviškos jautienos bei kitų maisto produktų perspektyvos Taivano rinkoje. 

Taivaniečiai informavo, kad rugsėjį į Lietuvą ruošiasi atvykti Taivano verslo atstovų delegacija, kurioje būtų kuo daugiau maisto produktų importuotojų ir distributorių.

Anot Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros „LitFood“, parodoje Taipėjuje dalyvauja konsultavimo bendrovė „Fortress Factoring“, rapsų aliejaus gamintoja „Ekko“, maisto pagardų gamintoja „Daumantai LT“, saldumynų gamintojos „Choco Group“, „Mulate“ ir „Rūta“, viena didžiausių Lietuvos alkoholio gamintojų „MV Group Production“, alaus gamintoja „Švyturys-Utenos alus“, žemės ūkio bendrovių grupė „Groward Group“, ekologiškų produktų gamintojos „Ekomera“ ir „Ustukių malūnas“, mėsos perdirbėja „Krekenavos agrofirma“, bendrovės „Fermoso“  ir „Pakalnės namai“.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos