Vilnius. Taivanui leidus importuoti į šalį lietuviškus kiaušinių, pieno ir žuvies produktus, pastarųjų gamintojai sako vertinantys tokias galimybes. Kai kurie teigia konkrečių planų kol kas neturintys, tačiau svarstytų tai daryti ateityje.
Pieno perdirbimo bendrovės „Rokiškio sūris“ vadovas Dalius Trumpa sako, kad kiekviena nauja rinka yra sveikintina, tačiau konkrečių planų bendrovė Taivane kol kas neturi.
„Visos atidarytos rinkos yra geros tuo, kad jei atsiranda galimybė, nebūna stabdžių dėl juridinių dalykų. Kai yra leidimas, ar kokioje parodoje atsiras taivaniečių, norinčių iš mūsų pirkti, arba mes juos atrasime, gali taip užsimegzti santykiai. Kol kas konkrečių planų nėra“, – BNS sakė D. Trumpa.
„Laikomės tokios politikos – viską reikia daryti remiantis ekonominiais sumetimais, o ne politiniais. Jau Kinijoje nudegėme“, – kalbėjo jis.
D. Trumpa sakė, kad atsiradus galimybei į Taivaną būtų siunčiami aukštesnės vertės produktai.
„Ten nesukonkuruosi su pieno milteliais ar paprasta mocarela, nes yra gamintojų arčiau fiziškai ir kurie gali atvežti, kaip Naujoji Zelandija. Bet Naujojoje Zelandijoje nėra daug tokių sūrių, kaip gamina mūsų įmonė, tai matome rinką tame, bet tam reikia tikrai nemažai darbo“, – sakė jis.
Žemės ūkio verslo grupės „Groward Group“ vadovas sako, kad grupės bendrovė „Baltic Egg Production“ svarsto apie eksportą į Taivaną. Anot jo, šios rinkos atvėrimas – dar viena galimybė.
„Aktyviai analizuojame, kokios pardavimo galimybės, o kažką konkrečiai pasakyti apie kiekius, potencialius partnerius dar neturime, dirbame tuo klausimu. (...) Mes šiandien keliame klausimus, kuriuos turime sau atsakyti, apie rinkos gylį, potencialių klientų ir gamintojų sąrašus. Sudėtinga komentuoti, ar ta rinka potenciali“, – BNS sakė Algirdas Valančius.
Pasak jo, į Taivaną įmonė galėtų eksportuoti trynių, baltymų arba kiaušinių miltus.
Lietuvos ir Norvegijos įmonės „Norvelita“ vadovė Donata Grikštaitė teigė, kad leidimas – galimybė ateičiai. Ji svarstytų eksportuoti šaldytus žuvies produktus.
„Kol kas mes jokių sutarčių ar klientų neturime, čia yra ateičiai, dar viena rinkos galimybė. Kadangi buvo sudarytos sąlygos tame procese dalyvauti ir auditas atliekamas, bet tai yra ateičiai. Dabar dirbame su Europa“, – BNS sakė D. Grikštaitė.
Eksportuoti į Taivaną ketino 14 Lietuvos pieno gamintojų, viena kiaušinių gamintoja ir penkios šalies žuvininkystės įmonės.
Šiuo metu siekiama atverti lietuviškos jautienos eksportą į Taivaną. Tikimasi, kad šį procesą pavyks pabaigti iki metų pabaigos.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Augo Klaipėdos uosto krova
2024-11-21 -
Pieno kaina spalį ūgtelėjo
2024-11-20 -
Ekologiški grūdai: avižų kaina kilo labiausiai
2024-11-18
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)