Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Rinka
Lietuvos gamintojai į Taivano rinką neskuba
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Taivanui leidus importuoti į šalį lietuviškus kiaušinių, pieno ir žuvies produktus, pastarųjų gamintojai sako vertinantys tokias galimybes. Kai kurie teigia konkrečių planų kol kas neturintys, tačiau svarstytų tai daryti ateityje. 

Pieno perdirbimo bendrovės „Rokiškio sūris“ vadovas Dalius Trumpa sako, kad kiekviena nauja rinka yra sveikintina, tačiau konkrečių planų bendrovė Taivane kol kas neturi. 

„Visos atidarytos rinkos yra geros tuo, kad jei atsiranda galimybė, nebūna stabdžių dėl juridinių dalykų. Kai yra leidimas, ar kokioje parodoje atsiras taivaniečių, norinčių iš mūsų pirkti, arba mes juos atrasime, gali taip užsimegzti santykiai. Kol kas konkrečių planų nėra“, – BNS sakė D. Trumpa. 

Bioversija 2024 04 26 m7

„Laikomės tokios politikos – viską reikia daryti remiantis ekonominiais sumetimais, o ne politiniais. Jau Kinijoje nudegėme“, – kalbėjo jis. 

D. Trumpa sakė, kad atsiradus galimybei į Taivaną būtų siunčiami aukštesnės vertės produktai.

„Ten nesukonkuruosi su pieno milteliais ar paprasta mocarela, nes yra gamintojų arčiau fiziškai ir kurie gali atvežti, kaip Naujoji Zelandija. Bet Naujojoje Zelandijoje nėra daug tokių sūrių, kaip gamina mūsų įmonė, tai matome rinką tame, bet tam reikia tikrai nemažai darbo“, – sakė jis. 

Žemės ūkio verslo grupės „Groward Group“ vadovas sako, kad grupės bendrovė „Baltic Egg Production“ svarsto apie eksportą į Taivaną. Anot jo, šios rinkos atvėrimas – dar viena galimybė.

„Aktyviai analizuojame, kokios pardavimo galimybės, o kažką konkrečiai pasakyti apie kiekius, potencialius partnerius dar neturime, dirbame tuo klausimu. (...) Mes šiandien keliame klausimus, kuriuos turime sau atsakyti, apie rinkos gylį, potencialių klientų ir gamintojų sąrašus. Sudėtinga komentuoti, ar ta rinka potenciali“, – BNS sakė Algirdas Valančius.

Pasak jo, į Taivaną įmonė galėtų eksportuoti trynių, baltymų arba kiaušinių miltus.

Lietuvos ir Norvegijos įmonės „Norvelita“ vadovė Donata Grikštaitė teigė, kad leidimas – galimybė ateičiai. Ji svarstytų eksportuoti šaldytus žuvies produktus. 

„Kol kas mes jokių sutarčių ar klientų neturime, čia yra ateičiai, dar viena rinkos galimybė. Kadangi buvo sudarytos sąlygos tame procese dalyvauti ir auditas atliekamas, bet tai yra ateičiai. Dabar dirbame su Europa“, – BNS sakė D. Grikštaitė.

Eksportuoti į Taivaną ketino 14 Lietuvos pieno gamintojų, viena kiaušinių gamintoja ir penkios šalies žuvininkystės įmonės.

Šiuo metu siekiama atverti lietuviškos jautienos eksportą į Taivaną. Tikimasi, kad šį procesą  pavyks pabaigti iki metų pabaigos.

Šaltinis: BNS inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos