Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Rinka
Lietuviškų kiaušinių produktams netrukus atsivers JAV rinka

Vilnius. Lietuvos dar 2014 metais pateiktas prašymas dėl kiaušinių produktų eksporto įtrauktas į JAV Federalinį teisės aktų registrą – tikėtina, kad po dviejų mėnesių neliks kliūčių leisti Lietuvos eksportuotojams siųsti į JAV lietuviškus kiaušinių produktus, tokius kaip kiaušinių baltymų ir trynių miltai, šaldyta ar džiovinta kiaušinių masė, pranešė Žemės ūkio ministerija.

Jei JAV Maisto saugos ir priežiūros tarnyba pripažins Lietuvą tinkama eksportuoti kiaušinių produktus į šią šalį, ji taps antrąja ES šalimi po Nyderlandų, gausiančia tokį leidimą. Gavus leidimą bus galima eksportuoti sertifikuotose Lietuvos įmonėse pagamintus kiaušinių produktus.

Lietuvos eksporto struktūroje JAV buvo 24 vietoje iš 154 eksporto partnerių. 2020 metais žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į šią šalį siekė 66,4 mln. eurų. Daugiausia į JAV eksportuojama lietuviškos kilmės kviečių glitimo. Pernai jo eksportas siekė 38,9 proc. visų į JAV eksportuotų lietuviškos kilmės žemės ūkio ir maisto produktų vertės.

Bioversija 2024 04 26 m7

31,6 proc. visų į JAV eksportuotų lietuviškos kilmės žemės ūkio ir maisto produktų pernai sudarė sūriai ir varškė.

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos