Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Rinka
Lietuviško pieno eksportas pernai mažėjo

Vilnius. Lietuviško pieno eksportas pernai susitraukė – žaliava liko vietos rinkoje, nes perdirbėjai už ją mokėjo daugiau, taip teigia Lietuvos pienininkų asociacija „Pieno centras“.

Asociacijos duomenimis, praėjusiais metais Lietuvoje natūralaus pieno supirkimo kaina stambiems tiekėjams buvo aukščiausia, palyginti su vidutinėmis importuoto ir eksportuoto pieno kainomis, todėl daugiau lietuviško žalio pieno liko vidaus perdirbimo rinkoje.

Pasak Lietuvos pienininkų asociacijos „Pieno centras“ vadovo Egidijaus Simonio, tai liudija apie gerą pieno rinkos pasiūlos ir paklausos balansą – perdirbėjai dėl palankių rezultatų eksporto rinkose pernai gamybos apimčių nemažino.

Bioversija 22 08 31

„Norėdami užsitikrinti stabilų žaliavos tiekimą perdirbėjai visada prioritetą teikia vietiniams partneriams, todėl daugiau pieno buvo supirkta iš Lietuvos ūkių, mokant didesnę rinkos kainą, nei atvežtinė žaliava. Taip pat perdirbėjai mokėjo daugiau, nei kad siūlė žaliavos supirkėjai užsienyje“, - sako E. Simonis.

„Pieno centro“ duomenimis, 2019 metais vidutinė metinė importuoto į Lietuvą natūralaus pieno kaina stambiesiems tiekėjams siekė 313,5 eurus už toną, kai Lietuvoje stambiesiems žaliavos statytojams mokėtas 325,7 eurų vidurkis.

Eksportuoto lietuviško natūralaus pieno kainos vidurkis pernai buvo 323,7 eurai už toną.

„Dėl palankesnių supirkimo kainų Lietuvoje pernai lietuviško žalio pieno svetur išvažiavo mažiau, nes mūsų šalyje jis supirktas brangiau nei pagrindinėse žaliavos eksporto rinkose – Lenkijoje ir Latvijoje“, - sako E. Simonis.

Preliminariais duomenimis, pernai Lietuvos pieno supirkėjai į kitas ES valstybes pardavė 59,5 tūkst. tonų pieno – 27 proc. mažiau nei 2017 metais. Eksportuotas kiekis pernai siekė 4,4 proc. nuo visos Lietuvoje supirktos žaliavos.

Praėjusiais metais žalio natūralaus riebumo pieno supirkimas iš kitų Europos Sąjungos valstybių sumažėjo 1,2 proc. Išankstiniais duomenimis, Lietuva pernai importavo 435 tūkst. tonų žalio pieno perdirbti. Visoje perdirbtoje žaliavoje importuotas pieno kiekis sudarė 25 proc.

Visa pienas importuotas iš dviejų šalių - didžioji dalis supirkta iš Latvijos, o maždaug trečdalis viso importo – iš Estijos.

MŪ, LPA inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija