Basf 23 01 02 Basf 2023 01 02 m1 +Rovaltra 2023 02 02
Rinka
Lietuviškiems kviečiams atverta Meksikos rinka
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Lietuva gavo oficialių leidimą šalyje užaugintus grūdus įvežti į Meksiką. Vis dėlto patys grūdų eksportuotojai sako, dėl šios rinkos dar teks labai nemažai padirbėti.

Pasak žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko, gautas leidimas įvežti didelius grūdų kiekius į Meksiką – daugiau negu galime išvis eksportuoti. 

„Meksika gali priimti iki 4 mln. tonų grūdų (per metus – BNS) – mes tiek maždaug išvis eksportuojame kaip valstybė“, – pridūrė ministras. 

Bioversija 23 01 16

Pasak jo, atsivėrusi nauja rinka atveria naujų galimybių Lietuvos grūdų eksportuotojams bei ūkininkams. „Grūdų rinka yra tokia – tai yra biržoje prekiaujama prekė: kur atsiranda pirkėjas, jis gali vežti. Meksikos rinkoje atsiradus pirkėjui ir pasiūlius palankesnes sąlygas, natūralu, laivas išplauks į tą šalį. Tai yra atvertos galimybės“, – teigė K. Navickas. 

Ministras neatmetė, kad Meksikos rinka galėjo atsiverti ir dėl karo Ukrainoje sutrikus tarptautinei grūdų prekybai. „Ukraina nebuvo pati didžiausia kviečių eksportuotoja. Viena iš didžiausių kviečių eksportuotojų buvo Rusija, nes Ukraina daugiau gamino pašarus, kukurūzus ir sojų pupeles. Bet ta pati rinka buvo sutrikusi, išsigandusi, tai neatmestinas ir šitas dalykas“, – teigė K. Navickas.

Patys grūdų prekybininkai sako, kad tam, jog ta rinka tikrai veiktų, reikia dar nemažai nuveikti. Pasak Lietuvos grūdų perdirbėjų ir prekybinininkų asociacijos (LGPPA) prezidento Karolio Šimo, Meksika yra perspektyvi šalis ir teikia daug vilčių, tačiau Lietuvos eksportuotojai dar turės padaryti nemažai namų darbų.

„Meksika yra auganti šalis. Vertinant daugiametį vidurkį, BVP auga apie 2 proc., gyventojų skaičius – 1,2 proc. Tad ši šalis, kaip dar viena lietuviškų kviečių eksporto kryptis yra perspektyvi. Tačiau turime padaryti daugybę namų darbų, kad Meksika pamėgtų lietuviškus kviečius, kurie šioje šalyje konkuruos su JAV užaugintais kviečiais. Vertindami mūsų galimybes, manome,  kad sugebėsime sukonkuruoti kaina ir kokybe bei sėkmingai įveiksime naujos rinkos keliamus iššūkius,“ – sako K. Šimas.

Meksika importuoja virš 5 mln. tonų kviečių kasmet. Didžiausia Meksikos partnerė yra JAV, kurios kviečių eksportas Meksikoje sudaro apie 80 proc., t. y. apie 4 mln. tonų.

Lietuvos grūdų didžiausios eksporto kryptys – Nigerija, Ispanija, Latvija, Marokas, Egiptas, Nyderlandai. Priklausomai nuo derliaus, Lietuva kasmet eksportuoja apie 4 mln. tonų kviečių.

Parengta: pagal BNS, LGPPA inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kaip jūsų ūkį paveikė 2022-ųjų infliacija?
Visos apklausos