BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Rinka
Lietuviški kopūstai dar nepasodinti, o parduotuvėse jų jau yra?
LDAA socialinio tinklo nuotraukos

Kaunas. Atrodo, kad pardavėjų noras importinę žemės ūkio produkciją reklamuoti kaip vietinę, kurią pirkėjai labiau vertina, vis dar neslopsta. Naują atvejį užfiksavo Lietuvos daržovių augintojų asociacija (LDAA).

LDAA savo socialinėje paskyroje informavo, kad vasario 11 d. Kaune esančioje „Iki“ parduotuvėje prie Pilies buvo prekiaujama šviežiais, t.y. šiemet užaugintais kopūstais, nurodant, jog jie lietuviški.

„Kiekvienais metais vasarį tai vienoje, tai kitoje prekybos tinklų parduotuvėje pasirodo ne tik ankstyvieji lietuviški kopūstai, bet vyksta ir jų pardavimo akcijos. Pirkėjai, būkit budrūs, neapsigaukit. Lietuvos augintojai ankstyvųjų kopūstų tokiu laiku neišaugina“, socialinio tinklo paskyroje perspėjo LDAA.

Bioversija 2024 04 26 m7

Asociacija kreipėsi į socialinio tinklo dalyvius, kviesdama pranešti pastebėtus atvejus, kurioje dar parduotuvėje galima nusipirkti „lietuviškų“ kopūstų?

Portalui manoūkis.lt pasidomėjus šia situacija, „Iki“ prekybos tinklo Komunikacijos skyriaus specialistė Gintarė Kitovė patikino, kad neteisinga kilmės šalis buvo nurodyta dėl žmogiškosios klaidos. „Labai atsiprašome dėl šios situacijos, vos pastebėję klaidą ištaisėme“, atsakė ji.

Taip pat pasidomėjome, kaip tokias situacijas vertina rinką kontroliuojanti Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba?

„Gavus jūsų paklausimą ir įvertinus pateiktą informaciją, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamentas 2022-02-15 neplanine tvarka patikrino UAB „Palink“ prekybos centrą Jonavos g. 3, Kaune. Patikrinimo metu prekyboje rasta šviežių kopūstų, kurių originalioje ženklinimo etiketėje nurodyta ženklinimo informacija: švieži kopūstai, kilmės šalis: Albanija. Kainų etiketėje, išspausdintoje 2022-02-13, pateikta informacija: švieži kopūstai, kilmė: Albanija“, – informavo VMVT.

Patikrinime dalyvavusi parduotuvės vadovė, pasak VMVT informacijos, supažindinta su prie pranešimo pridėtomis nuotraukomis, kuriose akcijos, vykusios nuo 2022-02-07 iki 2022-02-13, kainų etiketėje nurodyta: švieži kopūstai, kilmė: Lietuva.

Gautas įmonės paaiškinimas, kuriame nurodyta, kad kainolapyje įsivėlė klaida, nes skyriuje dirba naujas darbuotojas, ir kad pastebėjus neatitikimą, pastarasis buvo nedelsiant pašalintas. Daržovių skyriuje dirbantis darbuotojas įspėtas ir pakartotinai apmokytas, kad sugriežtintų daržovių kainų etiketėse nurodomos ženklinimo informacijos kontrolę.

VMVT nurodė, kad tikrinimo metu papildomai įvertinta 10 rūšių vaisių ir 15 rūšių daržovių ženklinimo informacija, neatitikčių nenustatyta.

Šaltinis: MŪ inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos