Lietuviška žemė pigiausia Europos Sąjungoje
2011-06-15

Londonas, birželio 15 d. Kai 2004-aisiais Lenkija, Lietuva, Latvija, Estija, Čekija, Slovakija ir Vengrija stojo į Europos Sąjungą, šiose šalyse buvo imtasi priemonių užkirsti kelią žemės sklypų pardavimui užsieniečiams, kadangi žemė čia kainavo pigiau negu senosiose ES šalyse, rašo „Agra Europe".

Nepaisant ES galiojančių laisvo kapitalo judėjimo taisyklių ir draudimo diskriminuoti dėl pilietybės, minėtose septyniose šalyse buvo nustatytas 7 metų draudimas užsieniečiams pirkti žemės ūkio paskirties žemę. Kai kurių šalių prašymu šis pereinamasis laikotarpis dar pratęstas.

Lenkijoje pereinamasis laikotarpis bus taikomas dar 5 artimiausius metus. Čekijoje ir Estijoje žemės kainos jau prilygsta kainų vidurkiui kitose ES šalyse. Tačiau Lietuvoje ir Slovakijoje jos yra daug mažesnės. Todėl Europos Komisija šioms šalims leido pratęsti draudimą dėl žemės pardavimo užsieniečiams iki 2014 metų.

„Agra Europe" pabrėžia, kad žemės kainų skirtumai ES šalyse yra dar labai didžiuliai: 1 ha kaina svyruoja nuo 300 eurų (maždaug 1 000 litų) Lietuvoje iki 40 tūkst. eurų (maždaug 140 tūkst. litų) Nyderlanduose.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokius naujos valdžios sprendimus prognozuojate žemės ūkio srityje?
Orai