Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Rinka
Lietuviai grūdus pardavė tiesiogiai Saudo Arabijai

Kaunas. Saudo Arabijos valstybinė grūdų organizacija per tarptautinį konkursą nupirko 115 tūkst. tonų kviečių iš Lietuvos grūdų prekybos bei eksporto bendrovės „Agrorodeo”.

Lietuviško kapitalo bendrovė yra pirma Baltijos šalyse, kuriai pavyko tiesiogiai, tarptautinio pardavimo konkurso būdu, parduoti grūdus į Saudo Arabiją.

Turi viskuo pasirūpinti

Bioversija 22 02 02

Iki šiol lietuviški grūdai į Saudo Arabiją būdavo gabenami per tarptautines korporacijas. Įprastai Lietuvos grūdų prekybos kompanijos parduoda lietuviškus grūdus tokioms grūdų eksporto milžinėms kaip „Louis Dreyfus”, „ADM“, „Cargill”, „Bunge” ar kitoms užsienio bendrovėms, kurios turi leidimus tiesiogiai eksportuoti grūdus į Saudo Arabijos rinką.

„Agrorodeo” gavo leidimą dalyvauti valstybiniame Saudo Arabijos grūdų konkurse 2017 metų pabaigoje. Bendrovės generalinis direktorius Robertas Lapinskas sako, kad norint sėkmingai dalyvauti užsienio šalių skelbiamuose valstybiniuose grūdų pardavimo konkursuose svarbu ne tik oficialūs leidimai, bet ir įmonės reputacija bei patikimumas. Anot jo, tai, kad Lietuvos bendrovė gali konkuruoti su didžiausiomis pasaulio įmonėmis, yra didžiulis pasiekimas ir kompetencijos įrodymas.

„Pastaraisiais metais kviečius parduodavome per tarpininkus, tačiau pradėjome rengtis tiesioginiams pardavimams. Pernai Saudo Arabijos grūdų organizacija (SAGO) mus patvirtino kaip tiesioginius tiekėjus. Anksčiau būdavo taip: parduodame grūdus tarpininkams ir tuo mūsų rūpesčiai baigiasi. Dabar patys turime pasirūpinti grūdų pristatymų iki durų: laivų suradimu, jo apdraudimu, krovinio draudimu, logistika ir t.t.

Pasirašėme sutartį dėl dviejų laivų atgabenimo. Vienam turime grūdų atsargų iš praėjusių metų, o kitam laivui jau esame pasirašę sutartis dėl grūdų supirkimo. Nesijaudiname, kad ūkininkai kalba apie prastesnį kviečių derlių šiemet. Juk jie visada taip kalba, tačiau kol kas rodikliai rodo, kad su kviečiais viskas bus gerai“, – sakė R. Lapinskas.

Nugabens du laivus

Saudo Arabijos valstybiniame grūdų pardavimo konkurse iš viso arabai nupirko 625 tūkst. tonų grūdų, iš kurių beveik penktadalis iš Lietuvos. Du laivai, gabenantys šią Lietuvai istorinę kviečių siuntą, bus išgabenti iš Baltijos uostų rugpjūčio - rugsėjo mėnesiais į du skirtingus jūrų uostus.

Grūdai iš Lietuvos Saudo Arabiją turi pasiekti rugsėjį

„Agrorodeo“ 60 tūkst. tonų grūdų pardavė už 251,85 dolerio už toną (214,69 euro) ir 55 tūkst. tonų už 253,47 dolerio (216,07 euro) už toną. Kitiems pardavėjams Saudo Arabija mokės nuo 252,63 iki 262,88 dolerio (nuo 215,35 iki 224,09 euro) už toną. Visais atvejais eksportuotojas apmoka visas išlaidas ir frachtą iki nurodyto uosto.

Nerimą kelia Rusija

Anot R. Lapinsko, Saudo Arabija išlieka svarbiausias lietuviškų kviečių pirkėjas, kai prieš keletą metų dėl politinių priežasčių prarastas Iranas.

„Ši šalis išsiskiria tuo, kad visada moka 10-15 dolerių brangiau nei kitos kviečius perkančios valstybės. Ir mums naudinga, kad kol kas Saudo Arabija neįsileidžia Rusijos grūdų. Tačiau prieš keletą mėnesių Saudo Arabijos delegacija buvo atvykusi į Rusiją tartis dėl grūdų prekybos, mums tai ne į naudą. Lietuviški grūdai geresnės kokybės? Nieko panašaus, taip buvo anksčiau. Dabar pas mus tiek visokių veislių primaišyta, kad apie kokybę darosi sunku kalbėti. Tuo tarpu Rusijoje kviečių kokybė geresnė. Kai tik Rusijos grūdus ims įsileisti tos šalys, kurios perka iš Lietuvos, mus bus nelengva“, – svarstė R. Lapinskas.

„Agrorodeo” 2017 metais iš prekybos augaline žemės ūkio produkcija pasiekė 314,5 mln. eurų apyvartą. Iš Lietuvos ūkininkų ir užsienio partnerių supirktą produkciją bendrovė eksportuoja į tris dešimtis pasaulio valstybių.

„Mano ūkis“ jau rašė apie tai, kodėl Saudo Arabija tapo viena didžiausių pasaulyje kviečių importuotoja ir kaip grūdai iš Lietuvos keliauja į šią šalį.

Taip pat skaitykite:

Grūdų derlius bus mažesnis ir prastesnės kokybės

Gamta šiemet skubina augalus bręsti


Skaitykite daugiau: http://www.manoukis.lt/naujienos/ukis/gamta-siemet-skubina-augalus-bresti

Skaitykite daugiau: http://www.manoukis.lt/naujienos/ukis/grudu-derlius-bus-mazesnis-ir-prastesnes-kokybes

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar ganote melžiamas karves?
Visos apklausos