


Vilnius. Lietuvos ir Pietų Korėjos institucijos susitarė dėl lietuviškos paukštienos bei jos produktų eksporto į Pietų Korėją, tačiau šios šalies ekspertai dar turės įvertinti Lietuvos įmones.
Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Dariaus Remeikos teigimu, šiuo metu su Pietų Korėja tariamasi dėl galimybės nuotoliniu būdu audituoti norinčias eksportuoti produkciją įmones. Anot jo, tai paspartintų įmonių registraciją, nes dėl pandemijos fizinis auditas galėtų užtrukti.
Derybos dėl paukštienos eksporto su Pietų Korėja pradėtos 2014 metų pabaigoje.
Į Pietų Korėją Lietuva daugiausia veža pieno produktus. Šiemet jų eksportuota per 1,5 tūkst. tonų, daugiausia – sūrių, sviesto, kitų produktų.
Be to, Lietuvos įmonės galės eksportuoti sudėtinius maisto produktus į Moldovą – tarnyba pranešė baigusi sertifikatų derinimą.
Į Moldovą Lietuvos gamintojai per devynis šių metų mėnesius eksportavo daugiau kaip 300 tonų pieno produktų – trečdaliu daugiau nei pernai, daugiausia – grietinėlės ir sūrių. Žuvininkystės produktų šiemet išvežta daugiau kaip 5,9 tūkst. tonų, arba 570 tonomis daugiau.
Šiemet taip pat suderinti sertifikatai, leidžiantys Lietuvos gamintojams eksportuoti pieno produkciją į Dominiką, kiaušinių gaminius – į Turkiją, įvairius gyvūninės kilmės produktus – į Ukrainą.
BNS inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Rapsų kainas spaudžia gero derliaus Europoje ir Kanadoje prognozės
2025-05-23 -
„Linas Agro“ skelbia apie sojų supirkimą
2025-05-21 -
Galvijų supirkimo kainos toliau auga
2025-05-20
Skaitomiausios naujienos
-
Nuo liepos – pokyčiai registruojant žemės ūkio techniką
2025-06-04 -
Rusijos „Rostselmash“: po svaiginančio pakilimo – kritimas į bedugnę
2025-05-23 -
Jau 25 metus prie traktoriaus vairo
2025-05-27
(0)