Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Rinka
Lietuva į Indiją ketina eksportuoti organines trąšas

Vilnius. Lietuva numato eksportuoti organinių trąšų į Indiją, teigia Lietuvos verslui šioje šalyje atstovaujantys Indijos-Baltijos prekybos rūmai. Rūmų direktorius ir steigėjas Gediminas Citukas teigia, kad be chemikalų gaminamos lietuviškos trąšos gyvybiškai svarbios Indijai.

„Indijoje labai nualinta ir intensyviai naudojama žemė. Ji nuolat tręšiama pesticidais. Po 10-15 metų Indija negalės savęs išmaitinti, nes derlingumas mažėja. O šios trąšos atstato dirvožemio struktūrą“, - pirmadienį spaudos konferencijoje sakė G. Citukas. 

Pasak jo, iš juodųjų durpių pagamintos lietuviškos trąšos jau išbandytos Indijos Pandžabo valstijoje, vis dėlto platesnis bendradarbiavimas su Indija numatomas nebent po metų.

Bioversija 23 04 27

Delio žemės ūkio valdybos pirmininkas Brahmas Yadavas (Jadavas) teigė, kad lietuviškos trąšos bus reikalingos ne tik produkcijai auginti, bet ir atkurti nualintą dirvožemį.

„Lietuviškos trąšos turėtų labai padėti vystyti Indijos ūkį, tai labai naudinga bus skurdžiai gyvenantiems žmonėms. Naudojant jas numatomas derlingumo padidėjimas 40 proc., taip pat mažesnis vandens sunaudojimas", - spaudos konferencijoje kalbėjo B. Yadavas.

Pasak G. Cituko, tikėtis didelių investicijų iš Indijos šiuo metu sunkoka, kita vertus, Lietuvoje trūksta sistemino požiūrio į šią didžiulę Azijos valstybę ir jos rinką. 

„Centralizuoto, sisteminio požiūrio į Indiją nėra, viskas daroma savarankiškai. Ir jeigu kiekvienas verslininkas Lietuvoje pavieniui darys, rezultatų nesitikėkite", - sakė G. Citukas. 

Indijos-Baltijos prekybos rūmai, jau turintys atstovybę Indijoje, joje įdarbins daugiau personalo. 

BNS inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos