Liepą už pieną mokėta dar mažiau
2019-08-14
pixabay.com nuotr.

Vilnius. Šių metų liepos mėnesį vidutinė natūralaus (3,98 proc. riebumo ir 3,28 proc. baltymingumo) pieno supirkimo kaina šalyje buvo 261,9 EUR už t.

Liepą vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina buvo 0,8 proc. mažesnė negu birželį (š. m. birželį pieno supirkimo kaina vidutiniškai siekė 264,0 EUR už toną). Vidutinė bazinių rodiklių pieno supirkimo kaina š. m. liepos mėnesį, palyginti su birželiu, sumažėjo 1,1 proc. ir buvo 222,5 EUR už toną.

Šių metų liepą natūralaus pieno supirkimo kaina buvo 1,6 proc. didesnė, palyginti su 2018 m. liepos mėn. (2018 m. liepą ji siekė 257,7 EUR/t).

LYTAGRA 19 07 04 mob

Per šiųmetį liepos mėn. buvo supirkta 131,94 tūkst. t pieno, 1,2 proc. mažiau, palyginti su 2018 m. liepa. Per 2019 m. sausį–liepą iš viso buvo supirkta 774,64 tūkst. t pieno, 1,1 proc. mažiau, palyginti su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu.

Stambiausios Lietuvos pieno perdirbimo ir kai kurios supirkimo įmonės pateikė informaciją apie žalio pieno supirkimo kainą, kai pienas buvo pirktas iš stambių gamintojų, parduodančių daugiau kaip 40 t pieno per mėnesį. Stambiems pieno gamintojams 2019 m. liepos mėnesį už natūralų pieną (4,03 proc. riebumo ir 3,37 proc. baltymingumo) mokėjo vidutiniškai 300,2 EUR už t. Per mėnesį ši pieno kaina sumažėjo 0,4 proc.

IŠSAMIAS KAINAS RASITE ČIA.

ŽŪM, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(8)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • Dėsnis

  Kai ministras vykdo "savo" persikraustymo į Kauną projektą, nors neturėdamas nei Seimo ir Prezidento leidimo, o gamybiniai reikalai paliekami stichijos ir Dievo valiai -- kitaip ir būti negali. Bendrai paėmus valstiečių parinkta "profesionali" žemės ūkio ministerijos vadovybė yra tokios kompetencijos, kokios dar nėra buvę. O chaosas visuomet kažkam būna naudingas.

 • turbut

  tuoj reiks smulkiems damoketi uz piena ,kad paima

 • to to

  pats renkiesi sudo braidyma ir dejuoji, meski viska i sali , parsiduok ir kelione i Afrika, bus kaina liuks ir vargo nematysi nu a ne taip ka ?

 • to marytė-onai

  Pavydas bambą griaužia,o kas neleido tau karves melžt ir paramas susišluot.Bet manau,kad pasirinkai lengvesnį kelią-augalininkystę.Pasėjai,nukūlei ir žiemą guli maljorkoje,o po šūdą braidyt kiekvieną dieną nenorėjai.

 • Onai

  Jokia ji valstiečių valdžia, tik saujelės latifundininku šaika.

 • Maryte - Onai

  taip pridekit ranka prie sirdies baigsis isipareigojimai, susislavete paramas ir nemurkite, iskaiciuokite visas paramas i pieno kaina gausis liuks kaina, be pavydo uz teisybe .

 • Ona

  Kaip aš Jums pritariu pamažu visus sunaikins čia tik laiko klausimas daugumai baigsis įvairūs įsipareigojimai ir bus taškas padėtas o sukurti kas sunaikinta bus be galo sunku nes įveisti bandą reikia bent kelerių metų čia ne javai pavasarį pasejai rudenį nupjovei karve užauginti reikia laiko išsirinkome valstiečių valdžia tikėjomės kad bus geriau bet turim ką turim

 • ūkininkas

  Ką tik pasižiūrėjau ūkinių gyvūnų registre,per liepos mėn. nebeliko 2300 karvių,per metus prapuola po keliolika tūkstančių,o mūsų VAGYS perdirbėjai sako,kad pieno superkama tik nežymiai mažiau.Tie PARAZITAI galvoja,kad kai liks tik keli tūkstančiai karvių,pieno supirks tą patį kiekį.O kad greit tiek karvių beliks tik laiko klausimas,nes ūkininkams jau atsibodo už juokingą kainą parduot pieną ir jie tyliai pasitraukia iš pienininkystės.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai