Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Rinka
Latvija siūlo ES uždrausti Rusijos žemės ūkio produkcijos importą
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Ryga. Latvijos žemės ūkio ministras Armandas Krauzė Europos Sąjungos Žemės ūkio tarybos posėdyje pasiūlė pradėti diskusijas dėl Rusijos žemės ūkio produkcijos importo į ES uždraudimo.

Pasak Latvijos žemės ūkio ministerijos pranešimo, per pirmadienį vykusį posėdį A. Krauzė išreiškė susirūpinimą dėl rusiškų grūdų tiekimo ES rinkai ir paragino Europos Komisiją įvertinti to poveikį su Rusija besiribojančioms Bendrijos narėms bei visai ES grūdų pramonei.

Latvijos ministras pasiūlė apsvarstyti rusiškų grūdų importo į ES draudimo įvedimo galimybes, tačiau pabrėžė, kad tai nereikštų jų tranzito į trečiąsias šalis ribojimo, kad nebūtų neigiamos įtakos pasauliniam aprūpinimui maistu.

Bioversija 2024 04 15 m7

Žemės ūkio ministerija pažymi, kad padėtis Latvijos žemės ūkio rinkoje šiemet sudėtinga – gamybos sąnaudas išaugo, grūdų supirkimo kainos krito, o dėl nepalankių oro sąlygų šių metų javų derlius menkas. Be to, konfliktas Artimuosiuose Rytuose ir galimas naftos kainų kilimas gali dar labiau padidinti ekonominį neapibrėžtumą.

Ministerija atkreipia dėmesį, jog pastaruoju metu sustiprėjo grūdų importo iš Rusijos neigiama įtaka Latvijos grūdų augintojų konkurencingumui tiek vidaus, tiek eksporto rinkose.

Šaltinis: LETA-BNS inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos