Basf 23 01 02 Basf 2023 01 02 m1
Rinka
Kukurūzų grūdų derlius Ukrainoje siekia rekordą

Kijevas. Remiantis preliminariais skaičiavimais, bendras grūdų derlius Ukrainoje šiemet bus maždaug 2 mln. t didesnis nei pernai. Tam didelę įtaką turės rekordinis kukurūzų grūdų derlius, skelbiama Ukrainos agroverslo klubo portale.

Aukšta oro temperatūra ir lietaus trūkumas šių metų balandžio–birželio mėnesiais sumažino javų ir ankštinių augalų derlingumą 10 proc. Preliminariais duomenimis, šiemet nuimta apie 34 mln. tonų javų grūdų ir ankštinių sėklų, o praėjusį sezoną – 37 mln. tonų.

Tačiau pakankamas kritulių kiekis šalyje šio sezono liepą ir rugpjūtį sudarė palankias sąlygas kukurūzams Ukrainoje bręsti. Atsižvelgiant į pirmuosius šio derliaus rezultatus ir gamintojų pastabas, yra pagrindo manyti, kad šiemet bus nuimta apie 30 mln. tonų kukurūzų grūdų ir šis skaičius gali būti didžiausias Ukrainos istorijoje.

Bioversija 23 01 16

„Prognozuojamas didelis bendras kukurūzų derlius kompensuos javų derliaus nuostolius. Remiantis mūsų prognozėmis, iš viso Ukrainos žemdirbiai šį sezoną nuims apie 64 mln. tonų grūdų ir ankštinių sėklų. Ir tai, atsižvelgiant į aukštas kainas pasaulinėje rinkoje, gali leisti Ukrainos žemdirbiams pasiekti aukštų finansinių rezultatų“, – pastebižemės ūkio rinkų analitikas Petro Lakėjus (Petro Lakhay).

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kaip jūsų ūkį paveikė 2022-ųjų infliacija?
Visos apklausos