Bioversija A1 2025 01 31 Basf m1 2025 01 15
Rinka
Krito žemės ūkio produkcijos kainos

Briuselis. Europos Sąjungoje (ES) pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, sumažėjo tiek žemės ūkio produkcijos, tiek ir su investicijomis nesusijusių gamybos sąnaudų kainos, trečiadienį skelbia Eurostatas.

Jo duomenimis, vidutinė žemės ūkio produkcijos kaina sumažėjo 6 proc., o žemės ūkyje naudojamų prekių ir paslaugų (su investicijomis nesusijusių gamybos sąnaudų) vidutinė kaina – 11 procentų.

ES statistikos agentūra primena, jog po sutrikimų pirmaisiais COVID-19 pandemijos metais, 2021-aisiais ir per pirmus tris 2022-ųjų ketvirčius žemės ūkio produkcijos kainos sparčiai kilo, vėliau brangimas lėtėjo ir jį keitė kainų kritimas. Pastaruoju metu žemės ūkio produkcijos ir gamybos sąnaudų kainos juda link ikipandeminių lygių.

Bioversija m7 2025 01 31

Daugelio žemės ūkio produkcijos rūšių kainos sausį-kovą, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, keitėsi įvairiai ir kontrastingai. Ypač smarkiai krito vidutinė grūdų kaina – 28 procentais. Pieno kaina smuko 12 proc., kiaušinių ir pramoninių augalų (aliejinių sėklų, baltyminių augalų, cukrinių runkelių ir kitokios produkcijos) – 10 proc., o šviežių daržovių – 6 proc., iš jų ypač smarkiai (33 proc.) – pomidorų. 

Priešingai, vidutinė bulvių kaina pakilo 22 proc., o šviežių vaisių – 20 procentų.

Iš su investicijomis nesusijusių gamybos priemonių labiausiai mažėjo trąšų ir dirvožemio gerinimo priemonių (31 proc.), pašarų (16 proc.), energijos ir tepalų (12 proc.) kainos.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate žemės ūkio produktų supirkimo kainas?
Visos apklausos