Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Rinka
Korėjiečiai Lietuvoje tikrina paukštienos įmones

Vilnius. Pietų Korėjos ekspertai Lietuvoje tikrina paukštienos įmones. Jei atitiks reikalavimus, mūsų šalies įmonės galės paukštieną ir jos produktus eksportuoti į šią Rytų Azijos šalį.

Pasak Lietuvos maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Dariaus Remeikos, Lietuvos įmonės, kaip ir kitų pasaulio šalių, nori pateikti į šią didelę rinką. Lietuvos paukštininkystės asociacijos vadovo Vytauto Tėvelio teigimu, Pietų Korėja Lietuvai yra patraukli rinka.

Pietų Korėjos Maisto ir vaistų saugos ministerijos ekspertai Lietuvoje lankosi antrą kartą – prieš metus jie tikrino paukščių sveikatą. Šią savaitę jie lankosi ūkiuose, naminių paukščių skerdimo įmonėje, mėsos šaldymo sandėlyje ir tikrina maisto saugą bei kontrolę.

Bioversija 22 08 31

„Paukščių sveikata buvo įvertinta teigiamai, ligų kontrolė buvo pripažinta veiksminga. Dabar yra antra kontrolė, kad paukštiena būtų saugi, tikrina mėsos sektorių“,– BNS komentavo D. Remeika.

Pasak D. Remeikos, ekspertai savo išvadas turėtų pateikti per keletą mėnesių.

„Pietų Korėja nėra viena iš paprasčiausių šalių, nes visi nori į ją patekti. Nemaža šalis, nemaža rinka, gauti patvirtinimą eksportui į ją nėra paprasta, yra išsami kontrolė. Tikrai yra šalių, kur daug greičiau viskas vyksta, o čia šiek tiek užtrunka“,– teigė jis.

Asociacijos vadovo V. Tėvelio teigimu, Pietų Korėjos rinka Lietuvai būtų privalumas. „Kiekviena rinka yra aktuali, kadangi Lietuva paukštiena prekiauja ne tik Europos Sąjungos  šalyse, bet ir kitose, paukštininkystės produktai yra ir Japonijoje, Honkonge, ir kitas to krašto šalis siekia, tai tokiu atveju ir Pietų Korėjos rinka būtų, žinoma, privalumas“, – BNS sakė V. Tėvelis.

Anot jo, į Azijos šalis daugiausiai eksportuojami paukštininkystės produktai, ne neapdorota paukštiena, todėl atradus produktą, kuris įdomus jų rinkai, atsiras ir vartotojas.

„Žinoma, tai neišspręstų visų paukštininkų problemų, bet kiekvienoj rinkoj atsiranda kažkokia niša, ir produktas, jeigu yra įdomus, finansiškai pelningas, kodėl nepasinaudoti ta rinka“, – kalbėjo V. Tėvelis.

Lietuvos gamintojai į Pietų Korėją jau eksportuoja pieno produktus bei ėdalą augintiniams. Vien šiemet į Pietų Korėją eksportuota daugiau nei 1,4 tūkst. tonų pieno produktų – sūrių, varškės, sviesto, pieno cukraus, ledų, taip pat 302 tonos ėdalo šunims ir katėms.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija