Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Rinka
Kinija svarsto galimybę iš JAV įsigyti didelius kiekius kviečių

Pekinas. Kinijos pareigūnai svarsto galimybę iš JAV įsigyti didelius kiekius kviečių, tačiau sprendimas priklausys nuo tolesnės derybų dėl prekybos eigos, rašo agentūra „Bloomberg“, remdamasi informuotais šaltiniais.

Jų duomenimis, iš pradžių Pekinas gali įsigyti nedidelį amerikietiškų kviečių kiekį, o netrukus po to – dar 3–7 mln. tonų, jeigu derybos vyks sklandžiai. Perkami kviečiai papildys Kinijos valstybines strategines atsargas.

Naujausiais JAV žemės ūkio departamento vertinimais, 2018 metų liepą prasidėjusiais šiais žemės ūkio metais šalies kviečių eksportas sudarys apie 27,2 mln. tonų.

Bioversija 23 04 27

Tuo tarpu apie žemės ūkį rašantys specializuoti JAV leidiniai praneša, kad Kinija jau praėjusią savaitę Jungtinėse Valstijose įsigijo bandomąjį kviečių krovinį.

Sausio pradžioje Pekinas Vašingtonui siūlė amerikietiškų prekių importą per šešerius metus padidinti iš viso daugiau kaip 1 trln. JAV dolerių ir savo prekybos su JAV perteklių iki 2024 metų sumažinti iki nulio.

2018 metais Kinija dėl JAV veiksmų nustatė 25 proc. importo muitus amerikietiškiems žemės ūkio produktams, įskaitant kviečius, sojas, kukurūzus ir jautieną.

O iki 2018 metų pabaigos Kinija beveik nutraukė amerikietiškų kviečių pirkimą, leidiniui „Politico“ pareiškė JAV kviečių augintojų asociacijos atstovas Stivas Merseris (Steve Mercer).

„Interfax“-BNS inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos