Basf m1 2024 06 14
Rinka
Kinija oficialiai pranešė stabdanti jautienos, pieno produktų ir alaus importą iš Lietuvos

Vilnius. Kinijos generalinė muitinės administracija oficialiai informavo Lietuvą stabdanti jos jautienos, pieno produktų ir alaus importą, patvirtino Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. 

„Vakar vakare gavome notą dėl jautienos, pieno produktų ir alaus eksporto iš Lietuvos į Kiniją sustabdymo“, – ketvirtadienį sakė tarnybos atstovas spaudai Rosvaldas Gorbačiovas. 

Tarnybos vadovas Mantas Staškevičius sakė, kad tokią notą tarnyba gavo pirmą kartą. Pasak jo, Kinijos įstaiga nurodė, jog importo iš Lietuvos sustabdymo priežastis – dokumentų trūkumas.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Labai keista, nes mes teikiame ir teikėme visą jų prašomą informaciją, kaip ir dirbame su kitomis ne ES šalimis. Iki šiol niekada nebuvome sulaukę jokios notos iš šios valstybės dėl kažkokių dokumentų ar informacijos trūkumo“, – sakė M. Staškevičius. 

„Kinijos kompetentingos institucijos atstovai 2020 metais vykdė nuotolinį auditą Lietuvos tiek jautienos, tiek žuvų produktų. Buvome pakankamai gerai įvertinti, visa informacija buvo pateikta“, – pridūrė jis. 

Kinijos muitinės sistemos nuo pernai gruodžio iš esmės nebepriima Lietuvos prekių, tačiau oficialiai Pekinas apie tai iki šiol nebuvo pranešęs. 

Apie tai, kad Kinija nuo trečiadienio sustabdė jautienos importą iš Lietuvos pareiškė ir Kinijos Generalinė muitinės administracija. Kodėl buvo sustabdytas importas, kinų muitinė nenurodė, rašo e. leidinys „Euractiv“, remdamasis agentūra „Reuters“. 

Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Zhao Lijianas (Džao Lidzianas) atsisakė išsamiau kalbėti apie jautienos importo sustabdymą, tačiau pareiškė, kad Lietuva turėtų ištaisyti savo klaidas.

„Lietuvai reikėtų pripažinti faktus, ištaisyti savo pačios klaidas ir sugrįžti prie teisingo Vienos Kinijos principo laikymosi užuot painiojus tai, kas yra teisinga ir kas yra neteisinga“, – pareiškė atstovas. 

Mėsos importą muitinė paprastai stabdo, jeigu eksportuojanti šalis praneša apie kokios nors galvijų ligos protrūkį. Vis tik Lietuva Tarptautinei gyvūnų sveikatos organizacijai (OIE) pastaruoju metu nebuvo pranešusi apie jokią gyvūnų ligą.

Importas buvo sustabdytas po to, kai Didžioji Britanija pirmadienį pareiškė kartu su JAV ir Australija paremsianti Europos Sąjungos (ES) skundą Pasaulio prekybos organizacijai (PPO) dėl tariamų Pekino prekybos apribojimų Lietuvai.

Europos Komisija sako, kad Lietuvos eksportas į Kiniją gruodį, palyginti su tuo pat mėnesiu užpernai, krito 91 procentu.

Lietuvos ir Kinijos santykiai pašlijo Vilniui leidus šalyje veikti Taivaniečių atstovybei. Ekspertai sako, kad kinų kalba šios atstovybės pavadinimas skamba kaip Taivano atstovybė. Pekinas tame įžvelgia Taivano mėginimus veikti kaip nepriklausomai valstybei.

Kinija yra didžiausia pasaulyje jautienos importuotoja, tačiau importas iš Lietuvos yra minimalus. Kinijos muitinės duomenimis, šalis pernai importavo iš viso 2,36 mln. tonų jautienos, įskaitant vos 775 tonas iš Lietuvos.

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos