Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Rinka
Kinija įsileis daugiau ir įvairesnės lietuviškos produkcijos

Vilnius. Lietuvos įmonėms, eksportuojančioms žuvų produkciją, Kinijos rinka atsivers dar plačiau. Tai tapo įmanoma po to, kai rugsėjo 20 d. žemės ūkio ministras Andrius Palionis, Kinijos generalinės muitinės administracijos viceministras Hu Vei (Hu Wei) bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus pavaduotojas Mantas Staškevičius pasirašė protokolą dėl iš Lietuvos į Kiniją eksportuojamų jūrų žvejybos produktų kontrolės, karantino, veterinarijos ir sanitarijos reikalavimų.

Šiuo protokolu 6 papildomomis rūšimis (atlantinė menkė, Europinė sardinė, afrikinė skumbrė, paprastoji skumbrė, apvalioji sardinėlė, atlantinė silkė) išplėstas į Kinijos rinką leidžiamų įvežti žuvų rūšių sąrašas. Taigi, Lietuvos įmonės galės į šią šalį įvežti įvairesnės produkcijos.

Šiuo metu leidžiama įvežti šias žuvų rūšis: paprastoji siūlauodegė kalavija, rifešeris, jūrinė plekšnė, ešerinis sykas, upėtakinė palija, jūros ešerys, lepturacanthus savala, merluza, lenokas, baltasis paltusas, paprastoji šiaurinė krevetė.

Bioversija m7 2024 11 19

Susitikimo metu taip pat aptarti klausimai dėl jautienos ir jos subproduktų, paukštienos, miežių, rapsų ir žirnių, medaus, pašaro gyvūnams augintiniams eksporto leidimų.

„Džiaugiamės, kad susitarėme išplėsti žuvų rūšių sąrašą. Nemaža dalis mūsų šalies produkcijos – pieno, žuvies produktai, kviečiai, konditerija, šienainis jau skinasi kelią Kinijos rinkoje. Tačiau mes galime pasiūlyti daug daugiau.

Lietuvos ambasados Pekine ir mūsų žemės ūkio atašė pastangomis organizuojamos Lietuvos dienos. Jų metu pristatoma įvairi lietuviška produkcija skirtingose Kinijos provincijose sulaukia vis daugiau šalies institucijų, įmonių, žiniasklaidos ir visuomenės dėmesio. Esame pajėgūs Kinijos vartotojams pasiūlyti aukščiausius kokybės ir maisto saugos reikalavimus atitinkančius produktus, tokius kaip jautiena, jos subproduktai, paukštiena ir jos subproduktai, grūdų produktai, medus, pašaras gyvūnams augintiniams“, – susitikime kalbėjo žemės ūkio ministras.

Jis taip pat pabrėžė jau įvykusio jautienos įmonių registracijos audito, po kurio pirmajai lietuviškai įmonei atsiveria kelias į Kiniją, svarbą.

„Labai tikiuosi, kad pavyks susitarti ir atverti kelią kitoms dviem įmonėms, kurios buvo taip pat audituotos, ir ne tik jautienai, bet ir valgomiesiems subproduktams. Nenorime sustoti ir tikimės sulaukti Jūsų pritarimo įsileisti mūsų miežių, žirnių ir rapsų augintojus“, - kreipdamasis į Hu Vei kalbėjo žemės ūkio ministras.

Nuo šių metų birželio į Kiniją galima eksportuoti Lietuvoje užaugintus kviečius. Susitikime, kuriame taip pat dalyvavo Valstybinės augalininkystės tarnybos (VAT) direktorius Sergejus Fedotovas, buvo pasidžiaugta glaudžiu ir konstruktyviu abiejų šalių bendradarbiavimu.

„Pirmieji lietuviškų kviečių kroviniai (apie 350 t) jau išsiųsti į Kiniją. Mūsų žiniomis, užsakovai yra patenkinti kviečių kokybe, todėl yra suinteresuoti prekyba ir kitais lietuviškos kilmės grūdais ir jų produktais“, – sakė S. Fedotovas.

Lietuva siekia, kad į šią didžiulę Azijos rinką būtų galima gabenti ir lietuviškus miežius, žirnius, rapsus. VAT vadovas įteikė parengtus klausimynus dėl Lietuvoje auginamų miežių, žirnių bei rapsų fitosanitarinės kontrolės, integruotos kenkėjų valdymo sistemos bei maisto saugos reikalavimų užtikrinimo.

„Norime Jus patikinti, kad Lietuvoje užauginti miežiai, žirniai ir rapsai yra aukštos kokybės bei atitinka Kinijos keliamus reikalavimus šios produkcijos importui“, – teigė S. Fedotovas.              

Kinijos muitinės viceministras Hu Vei teigiamai įvertino tokias galimybes ir pažadėjo artimiausiu metu įvertinti ir išanalizuoti visą medžiagą, kurią Lietuvos specialistai perdavė Kinijos atstovams.

Kinijos generalinės muitinės administracijos viceministras susitikime pabrėžė, kad šalies vartotojai labai vertina ir mėgsta produkciją iš Lietuvos ir pasidžiaugė sklandžiais dviejų šalių prekybiniais santykiais. Pasak jo, prekybos apimtys, lyginant su ankstesniais metais, išaugo net 128 procentais.

2018 m. Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Kiniją siekė 5,8 mln. eurų. Eksporto struktūroje pagal šalis Kinija buvo 55 vietoje iš 147 šalių. 62 proc. eksportuotų į Kiniją produktų buvo lietuviškos kilmės. Daugiausia eksportuota lietuviškos kilmės pieno ir jo produktų, salyklinio alaus ir kitų alkoholinių gėrimų, javų šiaudų ir pelų, mėlynių.

ŽŪM, VAT, MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
    Visos apklausos