Kiaulių augintojų „ašaros" Briuselio nesugraudino
2010-12-14

Briuselis, gruodžio 14 d. Europos kiaulių augintojų godos dėl itin sudėtingos situacijos kiaulininkystės sektoriuje Europos Komisijos nesugraudino. Į prašymus imtis tokių pat priemonių, kaip ir pernai pieno sektorių ištikusiai krizei sušvelninti, kol kas neatsižvelgta.

Net 70 proc. nuo liepos mėn. pabrangus pašarams, o mėsos supirkimo kainoms nepadidėjus, kiaulių augintojai nesuduria galo su galu ir patiria didelių nuostolių. Kiaulių bandos pastebimai mažėja. „Be EK įsikišimo, padėtį bus sunku pagerinti", - tikino COPA-COGECA Kaulienos komiteto pirmininkas Antonijus Tavaresas (Antonio Tavares) surengtose diskusijoje dėl kiaulininkystės sektoriaus padėties.

Deja, jokių atgarsių nei iš EK, nei iš ES narių Vyriausybių nesulaukta. „Kadangi ne visos šalys-narės mato būtinybę paremti kiaulių augintojus, EK nesiruošia kažkokiais būdais jiems padėti. Padėtis bus atidžiai stebima ir, jei bus būtina, diskusijos dėl paramos bus atnaujintos", - padėtį komentavo Dačianas Čiolosas (Dacian Ciolos), EK žemės ūkio ir kaimo plėtros eurokomisaras.

LYTAGRA 19 07 04 mob

ES narių žemės ūkio ministrai planuoja aptarti kiaulių sektoriaus padėtį artimiausiu metu.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai