Kiaulių augintojų „ašaros" Briuselio nesugraudino
2010-12-14

Briuselis, gruodžio 14 d. Europos kiaulių augintojų godos dėl itin sudėtingos situacijos kiaulininkystės sektoriuje Europos Komisijos nesugraudino. Į prašymus imtis tokių pat priemonių, kaip ir pernai pieno sektorių ištikusiai krizei sušvelninti, kol kas neatsižvelgta.

Net 70 proc. nuo liepos mėn. pabrangus pašarams, o mėsos supirkimo kainoms nepadidėjus, kiaulių augintojai nesuduria galo su galu ir patiria didelių nuostolių. Kiaulių bandos pastebimai mažėja. „Be EK įsikišimo, padėtį bus sunku pagerinti", - tikino COPA-COGECA Kaulienos komiteto pirmininkas Antonijus Tavaresas (Antonio Tavares) surengtose diskusijoje dėl kiaulininkystės sektoriaus padėties.

Deja, jokių atgarsių nei iš EK, nei iš ES narių Vyriausybių nesulaukta. „Kadangi ne visos šalys-narės mato būtinybę paremti kiaulių augintojus, EK nesiruošia kažkokiais būdais jiems padėti. Padėtis bus atidžiai stebima ir, jei bus būtina, diskusijos dėl paramos bus atnaujintos", - padėtį komentavo Dačianas Čiolosas (Dacian Ciolos), EK žemės ūkio ir kaimo plėtros eurokomisaras.

ES narių žemės ūkio ministrai planuoja aptarti kiaulių sektoriaus padėtį artimiausiu metu.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai