Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Rinka
Kiaulių augintojams atsiveria Ukraina

Vilnius. Ukrainai atveriant savo rinką lietuviškoms kiaulėms ir kiaulienai, Lietuvos kiaulių augintojai teigia, kad nauja alternatyva ūkininkams suteiks daugiau galių derėtis dėl kainos. 

Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos direktorius Algis Baravykas sako, kad Lietuva į Ukrainą kiaulių neeksportavo bent 5 pastaruosius metus, nes didžiąją dalį Ukraina įsiveža iš Lenkijos. Vis dėlto, pasak A. Baravyko, rinkos atvėrimas leis ūkininkams turėti alternatyvą.

„Tokių alternatyvių rinkų šalia nėra. Baltarusija nepriima, Rusija neįsileidžia. Ukrainos rinkos atsivėrimas yra teigiamas dalykas. Nors milžiniškų kiekių neišvešim, tačiau bet kokia eksporto galimybė, alternatyvos turėjimas, suteikia derybinę galią“, – BNS komentavo A. Baravykas.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

„Tai padeda ūkiams derėtis, nes jei neturi jokios galimybės išvežti, gauni kainą tokią, kokią pasiūlo, o jei turi alternatyvą, tai atsiranda palanki derybinė situacija“, – pridūrė jis.

Anot jo, per pastaruosius 7 mėnesius iš Lietuvos eksportuota 123 tūkst. gyvų kiaulių, iš jų 109 tūkst. – į Lenkiją ir 13 tūkst. – į Latviją. Kiaulienos per šį laiką išvežta 3,7 tūkst. tonų, o įsivežta 36,8 tūkst. tonų.

Ukrainos ir Lietuvos veterinarijos tarnybos susitarė, kad Lietuva galės eksportuoti į Ukrainą kiaules ir kiaulieną. Tarnybos direktorius Darius Remeika sako, jog Ukraina taiko labai griežtus reikalavimus importui.

Ukrainos tarnyba pripažino, kad kiaulių maro kontrolės ir prevencijos priemonės Lietuvoje yra patikimos ir ji gali importuoti lietuvišką kiaulieną.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos