Kaunas. Nors Lietuvoje kiaulienos supirkimo kaina yra aukštesnė nei Europos Sąjungos šalių vidurkis, kiaulių augintojai netrykšta džiaugsmu.
Kaip skelbiama leidinyje „Agrorinka“, kovo pabaigoje vidutinė kiaulienos supirkimo kaina Lietuvoje buvo 150,06 EUR/100 kg (be PVM). Vidutinė supirkimo kaina ES buvo 145,06 EUR/100 kg. Brangiau nei Lietuvoje kiauliena superkama tik septyniose šalyse (Vengrijoje, Slovėnijoje, Kipre, Austrijoje, Portugalijoje, Suomijoje, Didžiojoje Britanijoje).
Praėjusių metų kovo pabaigoje Lietuvoje vidutinė kiaulienos supirkimo kaina buvo 161,02 EUR/100 kg (be PVM) ir beveik atitiko ES vidurkį (161,75 EUR/100 kg).
Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos administracijos direktorius Algis Baravykas sakė, kad remiantis tik supirkimo kaina sunku spręsti apie kiaulių augintojų verslo padėtį.
„Tas 5 eurų skirtumas tarp supirkimo kainos Lietuvoje ir ES vidurkio nieko nereiškia. Juk pas mus nėra kiaulienos pertekliaus, patys užsiauginame tik 47 proc. reikalingos kiaulienos, kitą reikia įsivežti. Daugiausia kiaulienos į Lietuvą importuojama iš Vokietijos, Lenkijos, Belgijos. Eksportuojant tas 5 eurų skirtumas padengia atvežimo išlaidas“, – teigė A. Baravykas.
Jis pažymėjo, kad kiaulienos supirkimo kainos priklauso nuo kas savaitę Vokietijoje vykstančio aukciono kainų. Šiemet kiaulienos kaina yra apie 1,50 euro už kg.
„Tai, kad pernai kiauliena buvo superkama brangiau (praėjusių metų kovą vidutinė kaina Lietuvoje buvo 161 Eur/100 kg), nereiškia, kad ūkininkai daugiau uždirbo. Svarbesnė ne supirkimo kaina, bet grūdų įsigijimo kaštai“, – aiškino A. Baravykas.
„Nežinau, iš kur jūs tokias kainas traukiate!”, – stebėjosi Jurbarko UAB „Dainiai“ vadovas Kasparas Jurevičius. Jis teigė, kad bendrovė dabar kiaulieną parduoda po 142-143 eurus už 100 kg. „Vokietijoje biržoje kaina buvo 152 eurai, o Lietuvoje kaina visada mažesnė. Sunku suprasti, kaip sudėliojama ta statistika“, – svarstė K. Jurevičius.
Anot jo, šių metų pirmąjį ketvirtį superkamos kiaulienos kilogramas kainavo 4 centais mažiau nei pernai tuo pačiu metu. „Iš tikrųjų dabar ne grūdų ar kiaulienos kainos mums svarbiausia. Šalia Jurbarko rajono vaikšto šernai. Todėl daug jėgų ir pinigų turime skirti apsaugai nuo kiaulių maro“, – guodėsi K. Jurevičius.
Bendrovės „Idavang“ direktorius Saulius Leonavičius taip pat pažymėjo, kad kelių eurų skirtumas tarp supirkimo kainų didelės įtakos verslui neturi.
„Produkcijos savikainoje didžiausią svarbą, apie 60-70 proc., sudaro grūdai. Praėjusių metų pradžia buvo geresnė dėl aukštesnės supirkimo kainos. Iš tiesų laukiame pavasario, kai prasidės šašlykų sezonas, šis verslas pajudės“, – teigė S. Leonavičius.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Augo Klaipėdos uosto krova
2024-11-21 -
Pieno kaina spalį ūgtelėjo
2024-11-20 -
Ekologiški grūdai: avižų kaina kilo labiausiai
2024-11-18
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)