Kėdainiai. Dar 2022 m. pradžioje AB „Kauno grūdai“, paskelbusi apie veiklos plėtrą Kėdainių rajone ir daugiau nei 3 mln. Eur investicijas į greitai paruošiamų produktų fabriko sandėlį, jau švenčia įkurtuves.
AB „Kauno grūdai“ generalinis direktorius Andrius Pranckevičius pasidžiaugė, kad šiuo metu sėkmingai dirbanti Kėdainių gamykla turi dideles perspektyvas.
„Sandėlio projekto įgyvendinimas man yra labai svarbus ir dėl to, kad sprendimą dėl jo vykdymo turėjau priimti antrą savo darbo „Kauno grūduose“ dieną. Justas su kolega spaudė mane sakyti „taip“. Parodė porą nuotraukų ir aš pasakiau – taip“, – juokėsi A. Pranckevičius.
Kėdainių gamykla pradėjo dirbti 2011 m. Nors apie sandėlio būtinybę AB „Kauno grūdai“ Verslo vystymo ir inovacijų tarnybos vadovas Justas Stanys kalbėjo nuo 2017-ųjų, tik pernai, pasikeitus „Kauno grūdų“ savininkams ir vadovui, jo argumentai pasiekė tikslą.
AB „Kauno grūdai“ generalinis direktorius Andrius Pranckevičius džiaugiasi priėmęs teisingą sprendimą antrą savo darbo bendrovėje dieną
Produkcijos kiekiai, kaip teigė J. Stanys, Kėdainių gamykloje augo kartais ir milijonais vienetų, o iki šiol teko dirbti tokiame pačiame plote, kaip ir 2011-aisiais. „Plėtra buvo būtina, todėl ir vertėme direktorių pasakyti „taip“ – kito kelio nebuvo. Jautėme didelę atsakomybę ir prieš verslą, ir prieš komandą šitą projektą įvykdyti. Nors turbūt buvo pasirinktas blogiausias laikas tam“, – kalbėjo J. Stanys, turėdamas galvoje praėjusiais metais prasidėjusią infliaciją ir iššūkius dėl Rusijos invazijos į Ukrainą.
Kėdainių gamyklos komanda, pasak A. Pranckevičiaus, padarė stebuklus – nuo kelių milijonų iki 10 mln. pakelių, nuo kelių šimtų tūkstančių iki 4 mln. indelių per mėnesį. „Niekas negalėjo patikėti, kad tai įmanoma“, – stebėjosi jis.
Simbolinę sandėlio atidarymo juostelę perkirpo AB „Kauno grūdai“ generalinis direktorius Andrius Pranckevičius, Kėdainių r. savivaldybės meras Valentinas Tamulis, Kėdainių fabriko gamybos vadovė Miglė Balčiūnaitė, AB „Kauno grūdai“ Verslo vystymo ir inovacijų tarnybos vadovas Justas Stanys
Pagrindinis sandėlis užima 2,5 tūkst. m2. Jį sudaro aukštuminiai 12,10 m aukščio stelažai, iškrovimo rampos ir antresolės – šios yra 6 m aukščio, skirtos lengvesnei produkcijai.
Statybų konsultantas Edgaras Molis pabrėžė, kad šis sandėlis pirmiausia yra unikalus tuo, jog turi stacionarią gaisrų gesinimo sistemą. Antra, ant stogo yra numatyta 145 kW saulės elektrinė. Iš vėdinimo sistemos bus galima patalpas ir šaldyti, ir šildyti – 70 proc. energijos bus rekuperuojama. Apšvietimas prigęsta, užgęsta arba aktyvėja nuo žmonių judesio, tai leidžia taupyti energijos sąnaudas. Visos inžinerinės patalpos yra išorėje.
Naujasis sandėlis išspręs daug logistikos ir sandėliavimo problemų
Į sandėlį investuoti 3 mln. Eur, manoma, turėtų atsipirkti per 5–6 metus. A. Pranckevičiaus teigimu, jų nuostata yra nedaryti investicijų, kurių atsiperkamumas būtų ilgesnis negu 6–7 metai.
Ir šitas sandėlis tik projekto pradžia – dabar atlaisvintas plotas tolimesnei gamybai ir plėtrai. Viso projekto – sandėlio ir numatomos Kėdainių gamyklos plėtros – investicijos sieks apie 5 mln. eurų.
Bendrovės optimizmą didina tai, kad greitas maistas yra ant bangos visoje Europoje, pasaulyje auga vadinamoji ramen karta, kuri nori pavalgyti greitai, skaniai ir nebrangiai. Kitas dalykas, anot A. Pranckevičiaus, jau keleri metai, kai maisto gamyba iš Azijos grįžta į Europą, nes kam jį vežti tūkstančius kilometrų, kai galima patiems pagaminti.
„Dirbame su didžiausiais Europos prekybos tinklais, maisto įmonėmis ir klausiu jų – kodėl renkatės mus, o ne Kiniją, kuri, ko gero, pagamintų pigiau? Sako, kad nebenori po 8 val. skraidyti į derybas, nebenori būti toli nuo gamintojo ir nori vietinio, t. y. pagaminto Europoje, maisto. Tai suteikia dideles galimybes Lietuvos ir visų Baltijos šalių maisto įmonėms“, – teigė AB „Kauno grūdai“ generalinis direktorius.
Bendrovė 95 proc. greito maisto produkcijos eksportuoja į Europą, likusieji 5 proc. skirti Baltijos šalims.
Pasak A. Pranckevičiaus, „Kauno grūdai“ turi dar daugiau plėtros planų įvairiuose miestuose. Jau paskelbta apie 32 mln. eurų investicijas į naują greitai paruošiamų makaronų gamybos padalinį Alytuje. Planuojama, kad naujasis 11 tūkst. kv. metrų ploto fabrikas pradės veikti jau 2024 m. pradžioje. Gamykloje bus sukurta apie 250–300 naujų darbo vietų, tai leis padvigubinti gamybos apimtis. Bendrai Kėdainiuose ir Alytuje pagaminamų 250 mln. pakelių kiekis bus padidintas iki pusės milijardo per metus.
A. Pranckevičius tikisi, kad ir dvigubai didesnį produkcijos kiekį pavyks realizuoti Europoje ir Didžiojoje Britanijoje, tačiau bendrovė turi planų siekti Amerikos rinkos.
AB „Kauno grūdai“ valdo Žemės ūkio ir maisto gamybos grupė „Linas Agro Group“, kurios 2021–2022 finansinių metų konsoliduotos pajamos siekė 1,9 mlrd. Eur, grynasis pelnas – 77 mln. eurų.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Dalis pieno gamintojų žaidžia ne pagal taisykles?
2024-09-12 -
Liepą grūdų eksportuota 3 kartus daugiau
2024-09-02 -
„Syngenta Group“ apie pirmojo pusmečio pajamas: sunki pradžia ir pasauliniai iššūkiai
2024-08-30
Skaitomiausios naujienos
-
Žemės ūkio bendruomenė neteko aktyvaus ūkininko
2024-08-26 -
K. Starkevičius: tiesioginės išmokos turėtų pasiekti tik ūkininkaujančius
2024-08-20 -
Ministras stabdo ūkio veiklos žurnalų pildymą
2024-08-30
(0)