Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Rinka
K. Navickas: karas Ukrainoje lietuviškų grūdų eksporto nemažins

Vilnius. Dėl karo Ukrainoje gresiant dideliam grūdų pasiūlos stygiui pasaulinėse rinkose Lietuva nemažins grūdų eksporto dėl to, kad šalis galėtų apsirūpinti maistu, sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Lietuvoje maistui skirtų grūdų užauginama užtektinai ir apie 60 proc. jų eksportuojama, o siekiant užsitikrinti atsargas vidiniam vartojimui eksporto apimčių nesiruošiama mažinti, teigia ministras.

„Ne, o kodėl turėtų? Mes eksportuojame maistinius aukštos kokybės grūdus, būtų keista, kad mes juos naudotume pašarams. Jeigu derlius ženkliai sumažės, bet tam didesnį poveikį darys oro sąlygos, tai eksportuosime mažiau“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė jis.

Bioversija 2024 07 09 m7

Pernai lietuviškos kilmės grūdų iš šalies eksportuota 3,4 mln. tonų, rodo Statistikos departamento duomenys.

Europos Centrinio Banko (ECB) vadovė Christine Lagarde trečiadienį perspėjo, kad dėl užsitęsusio karo Ukrainoje maisto kainos Europoje veikiausiai patirs spaudimą, nes kviečių eksportas iš Ukrainos ir Rusijos sudaro 30 proc. šių grūdų pasaulio eksporto.

Anot ministro, karas Ukrainoje labiau paveiks pašarų įsigijimą Lietuvoje.

„Iš Ukrainos daugiausiai įsivežame pašarams skirtų žemesnės kokybės kultūrų, kalbant apie kažkokius galimus sutrikimus rinkoje, koncentruojamės į pašarus“, – kalbėjo K. Navickas.

Lietuva iš Ukrainos importuoja pašarams skirtas saulėgrąžų išspaudas bei kukurūzus.

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos