Basf m1 2024 06 14
Rinka
Prekybos derybos stringa dėl „nesaugaus“ amerikiečių maisto

Vašingtonas. Jungtinių Valstijų derybos dėl prekybos su Europos Sąjunga (ES) ir Didžiąja Britanija iš dalies stringa dėl įtarimų, jog amerikiečių maisto standartai yra prasti, pareiškė Vašingtono vyriausiasis prekybos derybininkas.

„Manau, yra noro išspręsti visus klausimus, tačiau mes dėl kažkokių priežasčių ne itin daug pasistūmėjome į priekį“, – pareiškė JAV prekybos atstovas Robertas Laithaizeris (Robert Lighthizer) Kongreso įstatymų leidėjams.

„Europoje yra nuomonė, kuri, kaip manau, yra bendra, jog amerikiečių maistas nesaugus, nors Didžiojoje Britanijoje ši nuomonė, tikėtina, nėra taip plačiai paplitusi, kaip Europoje“, – tokius nuogąstavimus jis pavadino „prastai užmaskuotu protekcionizmu“.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Derybose su Europa yra labai sudėtingų klausimų ir šie klausimai bus labai sudėtingi ir derybose su Jungtine Karalyste. Tačiau viliuosi,... kad mums pavyks juos išspręsti“, – R. Laithaizeris pabrėžė, kad Jungtinių Valstijų „žemės ūkis yra geriausias pasaulyje“, o „maisto standartai yra saugiausi ir aukščiausi“.

„Manau, neturėtume painioti mokslo ir to, kam teikia pirmenybę vartotojai“, – pareiškė jis.

Pasak prekybos atstovo, žemės ūkis buvo visų neseniai vykusių derybų dėl prekybos centre ir šiuo klausimu amerikiečiai pasiekė „didžiulę, didžiulę pergalę“ naujajame JAV, Meksikos ir Kanados laisvosios prekybos susitarime (USMCA), taip pat su Kinija ir Japonija pasiektuose susitarimuose.

Tačiau derybose su Didžiąja Britanija „turėsime problemų dėl žemės ūkio“, įspėjo jis. R. Laithaizeris pažadėjo, jog derybose dėl JAV žemės ūkio produktų eksporto nebus leistasi į jokius kompromisus.

„Arba mes turėsime sąžiningas galimybes žemės ūkiui, arba nebus jokio susitarimo su nė viena iš šių šalių (JK ir ES)“, – pabrėžė jis.

JAV ir ES derybos dėl prekybos stringa jau ne vieną mėnesį. Kyla ginčų dėl, be kita ko, subsidijų orlaivių gamintojams „Boeing“ ir „Airbus“, dėl skaitmeninio mokesčio, taip pat dėl žemės ūkio.

O gegužės pradžioje JAV pradėjo derybas su Didžiąja Britanija dėl „plataus užmojo“ laisvos prekybos susitarimo, kuris būtų įgyvendinamas metų pabaigoje pasibaigus pereinamajam laikotarpiui po „Brexito“.

AFP-BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos