Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Rinka
JAV ekspertai tikrina kiaušinių gamintoją

Vilnius. Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ekspertai nuo pirmadienio tikrina su „Vičiūnų grupe“ susijusią kooperatinę bendrovę „Baltic Egg Production“, norinčią eksportuoti kiaušinius ir jų produktus.

Pasak Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo pavaduotojo Manto Staškevičiaus, jei leidimas bus gautas, Lietuva bus antroji ES valstybė po Nyderlandų, galinti eksportuoti kiaušinius ir jų produktus į JAV. „Baltic egg production“ yra vienintelė šalies įmonė, susidomėjusi šiuo leidimu.

„Baltic egg production“ jau kelis metus noriai stengiasi įgyti leidimą eksportuoti kiaušinių produktus į JAV, imasi daug priemonių papildomai, įskaitant specialios technikos įsigijimą – kiaušinių plovimo mašiną – kuri Europai nėra būdinga, o Amerikos teisės aktai reikalauja tokių mašinų įsigijimų“, – BNS sakė M. Staškevičius.

Bioversija 22 08 31

Vizito Lietuvoje metu JAV ekspertai taip pat vertins mėsos produktus eksportuojančias įmones „Utenos mėsa“, „Krekenavos mėsa“ ir „Liūtukas ir ko“. Pagal JAV tvarką šalies auditoriai privalo kas trejus metus patikrinti eksportuojančias bendroves.

„Tai tiesiog palaikomas auditas įvertinti, ar visos priemonės taikomos taip, kaip nurodo JAV. Jie vertins tiek žaliavos įsigijimą, tiek perdirbimą, įmonės sanitarinę, higieninę būklę, perdirbimą, atliekamus laboratorinius tyrimus“, – sakė M. Staškevičius.

Visos 3 bendrovės nuo 2015 metų eksportuoja galvijų mėsą – jautieną, avieną, ožkieną, kiaulienos produktus. Audito metu bus prašoma išplėsti šį sąrašą ir į jį įtraukti šviežią mėsą, vytintus gaminius.

„Pakankamai sunkios rinkos – tiek Kinija, tiek JAV, jas nėra paprasta atidaryti, reikalauja tiek teisinio reglamentavimo, tiek pasiruošimo, tiek įrangos įsigijimo“, – BNS teigė M. Staškevičius.  

Keturi JAV auditoriai Lietuvoje lankosi liepos 15-22 dienomis. Šiuo metu Lietuva į JAV eksportuoja pieno, žuvies ir mėsos produktus.

Lietuva jau kelerius metus bando atverti ir Kinijos rinką jautienos produktams – birželį šios šalies ekspertai lankėsi įmonėse „Biovela-Utenos mėsa“, Krekenavos agrofirma ir „Agaras“, kur atliko paskutines patikras, kad Lietuva galėtų eksportuoti šaldytą jautieną ir jos subproduktus. Kol kas dar nežinoma, ar leidimas bus suteiktas.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija