Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Rinka
Investuotojai tiki naujo milžino sėkme

Lėverkuzenas. Vokietijos žemės ūkio ir farmacijos milžinei „Bayer“ įsigijus JAV bendrovę „Monsanto“, pastarojo pavadinimo artimiausiu metu nebeliks. Sandoriui vokiečiai lėšas sukaupė ir išleidę obligacijas.

Oficialiai „Bayer“ ir „Monsanto“ sandoris pasibaigė birželio 7 dieną. Bendra sandorio vertė, skaičiuojant „Monsanto“ skolas, siekia 66 mlrd.  JAV dolerių (53,5 mlrd. eurų).

Sandoriui „Bayer“ išleido papildomas 74,6 mln. akcijų po 81 eurą už bendrą 6 mlrd. eurų sumą. Esami akcininkas jas galėjo įsigyti su 22 centų nuolaida. Akcijas platino 20 didelių bankų.

Bioversija 23 04 27

Birželio viduryje „Bayer“ išplatino skirtingo laikotarpio obligacijų už 20 mlrd. eurų. Investuotojų pasitikėjimą rodo tai, kad sėkmingai išplatintos ir 7,5, 10,5, 20 ir 30 metų trukmės obligacijos su fiksuotomis palūkanomis nuo 4,25 iki 4,875 proc. Jas įsigijo instituciniai investuotojai.

Sandoriui finansuoti taip pat naudotos skolintos lėšos, pajamos, gautos pardavus dalį verslo BASF kompanijai.

Oficialiame pranešime „Bayer“ informavo, kad „Monsanto“ pavadinimo neliks. Gegužę vykusiame akcininkų susirinkime Vokietijos bendrovės vadovas Verneris Baumanas (Werner  Baumann) kalbėjo, kad naujam dariniui didžiausias iššūkis yra „Monsanto“ reputacija.

Kaip skelbia „Deutche-Welle“, dar prieš sandorį „Monsanto“ 2017 metams buvo numačiusi aplinkos klausimams ir teisiniams ginčams 237 mln. eurų, o „Bayer“ šiems klausimams buvo paskyrusi 393 mln. eurų. Spėjama, kad didžioji dalis šių lėšų šiemet bus panaudota „Monsanto“ teisiniams ginčams JAV dėl galimos glifosato žalos sveikatai.

Teisiniams ginčams „Bayer“ pernai išleido 258 mln. eurų, o JAV turėjo sudaryti teisininkų komandą, kurioje dirba 180 darbuotojų.

Analitikai skelbia, kad naujasis darinys per metus parduos žemės ūkiui skirtų produktų už 20 mlrd. eurų. Palyginimui: „DowDuPont“ žemės ūkio padalinio „Corteve“ pardavimai pernai siekė apie 12,4 mlrd. eurų, „ChemChina“ priklausančios bendrovės „Syngenta“ pardavimai sudarė 11 mlrd. eurų, BASF – 7,9 mlrd. eurų.

MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 + padovanok tėčiui mob

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos