Basf m1 2024 06 14
Rinka
Indija tikisi rekordinio kviečių derliaus

Delis. Lietingiausias per 25 metus musonas gali padėti Indijai kitąmet užauginti rekordinį kviečių derlių. Apie tai praneša naujienų agentūra „Reuters“.

Birželio-rugsėjo mėnesiais Indijoje musoninių liūčių buvo dešimtadaliu daugiau nei vidutiniškai. Be to, lietūs tęsėsi ir spalį bei lapkritį. Todėl padidėjo dirvožemio drėgmės lygis, reikalingas pasėliams sėti ir sudygti.

Lietus taip pat pakėlė pagrindinių Indijos vandens telkinių lygį iki 86 proc., prieš metus šis rodiklis siekė tik 61 proc., o 10 metų vidurkiu yra 64 proc.

Bioversija 2024 04 26 m7

Pasak grūdų pramonės atstovų, dėl palankių auginimo sąlygų kviečių gamyba Indijoje kitąmet gali šoktelėti iki rekordo. Didesnis produkcijos kiekis papildytų jau ir taip augančias Indijos grūdų atsargas. Tai galiausiai priverstų antrą pagal dydį kviečių gamintoją pasaulyje padidinti valstybinį grūdų pirkimą iš ūkininkų. O siekiant palaikyti vietines kainas, reikėtų labiau skatinti grūdų eksportą.

„Dėl gausesnių kritulių padidės kviečių plotas ir produktyvumas. Mes tikrai galime pagaminti daugiau nei pernai “, – sakė Gyanendra Singh, Indijos valstybinio kviečių ir miežių tyrimų instituto direktorė.

Kasmet Indijoje užauginamas tik vienas kviečių derlius. Javai sėjami spalio pabaigoje, o derlius nuimamas kovo mėnesį. Ūkininkai linkę plėsti kviečių plotą, nes dėl vyriausybės pirkimų kainos yra stabilesnės nei bet kokio kito derliaus, teigia Harišas Galipeli, Mumbajaus kompanijos „Inditrade“ žaliavų ir valiutos prekių vadovas.

Naujasis Delis nustato minimalias paramos kainas beveik dviem dešimtims rūšių augalų derliui, tačiau tokiomis kainomis vyriausybinės agentūros dažniausiai perka ryžius ir kviečius. Indija 2020 m. kainą, už kurią ji pirks vietinius naujo sezono kviečius, padidino 4,6 proc., iki 19 250 rupijų (270 JAV dolerių) už toną.

„Padidėjus šiai kainai, kviečiai tapo dar patrauklesni ūkininkams“, – teigė A. Galipeli.

Tačiau pardavėjai sako, kad kitais metais kviečių eksportas iš Indijos bus sudėtingas dėl santykinai didelių jų kainų. Dėl valdžios nustatytų minimalių paramos kainų, eksporto kainos bus didesnės nei 300 JAV dolerių už toną, o konkuruojančių šalių kviečių atsargų kainos yra mažesnės nei 250 JAV dolerių už toną, sakė vienas Mumbajuje dirbantis prekybininkas iš pasaulinės prekybos bendrovės.

„Indija gali lengvai užauginti daugiau nei 100 milijonų tonų grūdų, tačiau negalės eksportuoti net 1 milijono tonų, jeigu vyriausybė nesuteikia eksporto subsidijų“, – teigė prekiautojas.

Indijos vyriausybės duomenimis, šalis 2018-2019 finansiniais metais, pasibaigusiais kovo 31 d., eksportavo tik 0,23 mln. tonų kviečių, palyginti su rekordiniais 6,5 mln. tonų 2012-2013 metais.

Anot Galipeli, gamybos augimas ir nedidelis eksportas gali priversti vyriausybę padidinti valstybinius pirkimus iš ūkininkų, kad kainos išliktų nustatyto minimumo lygyje arba aukštesnės.

Valstybinės kviečių atsargos Indijoje lapkričio 1 d. siekė rekordinį lygį – 37,4 mln. tonų, jos buvo 13 proc. didesnės negu prieš metus.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos