Basf m1 2024 06 14
Rinka
Į rinką nepateko 14 000 litrų falsifikuotų pesticidų
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius / Mažeikiai. Augalininkystės tarnyba vienoje Mažeikių rajono įmonėje aptiko daugiau kaip 14 400 litrų falsifikuotų augalų apsaugos produktų. Neplaninis patikrinimas atliktas reaguojant į pranešimą.

Anot Valstybinės augalininkystės tarnybos pranešimo, įmonės sandėlyje rastas herbicidas „Vagta“: iš viso 721 pakuotė po 20 litrų.

Informaciją apie prekybą galimai falsifikuotais augalų apsaugos produktais (AAP) pasitikėjimo linija gavo Lietuvos augalų apsaugos asociacija. Pranešime įvardyta įmonė jau ne kartą dėl nelegalios prekybos falsifikatais buvo įkliuvusi.

Bioversija 2024 04 26 m7

Pranešime paminėtas „Vagta“ produktas rinkai gali būti tiekiamas kaip tapatus Lietuvoje registruotam analogiškam AAP, tačiau atkreiptas dėmesys, kad Mažeikių įmonėje produktas buvo perpakuojamas į kitą pakuotę, o tai daryti griežtai draudžiama, kad vietoje originalaus nebūtų pakuojami padirbti produktai, o ūkio subjektai (ūkininkai) neįsigytų tokių falsifikuotų AAP, kurie gali būti pavojingi žmogui, augalams ir aplinkai.

Lietuvos augalų apsaugos asociacijos vadovės Zitos Varanavičienės teigimu, nelegali prekyba ne tik pakerta ekonominius valstybės pagrindus, nesurenkami mokesčiai, tai – kur kas blogiau, nes su neaiškios sudėties produktais į aplinką patenka pavojingos priemaišos.

Pernai Augalininkystės tarnyba iš prekybos pašalino 30 skirtingų nelegalių AAP. Už neregistruotų ar falsifikuotų produktų laikymą, naudojimą ar pardavimą fiziniams asmenims baudos gali siekti nuo 600 iki 3800 eurų, o juridiniams – nuo 5 iki 14 proc. metinės apyvartos. Negana to, prekiavusi falsifikuotais produktais įmonė, draudžiamas prekes privalo sunaikinti savo lėšomis.

Valstybinė augalininkystės tarnyba prašo asmenų, kurie įsigijo galimai falsifikuoto AAP, jo nenaudoti bei ragina apie tai informuoti tel. (8 5) 237 56 31 ar el. paštu info@vatzum.lt.

Šaltinis: VAT
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos