


Vilnius. Lietuvos ir Lenkijos pasienį pasiekė antrasis bandomasis traukinys iš Ukrainos. Šįkart jau gabenami grūdai, praneša „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG).
„Pirmadienį Šeštokus pasiekė traukinys (iš Ukrainos – BNS) su grūdų kroviniu. Šeštokuose krovinys bus perkeltas ant 1520 mm vėžės ir vežamas į Klaipėdą. Šio traukinio kelionę iš Ukrainos per Lenkiją organizavo „Lotos Kolej“, o nuo Lenkijos sienos iki Šeštokų ir Klaipėdos – „LTG Cargo“, – BNS sakė LTG atstovė Laura Gabrilavičiūtė.
Pasak jos, šią savaitę iš Ukrainos į Lietuvą turėtų pajudėti dar du traukiniai su Ukrainos grūdais ir kitais produktais.
„Planuojame, kad šią savaitę iš Ukrainos pajudės du „LTG Cargo“ organizuojami traukiniai su žemės ūkio produkcija (aliejus, kukurūzai, grūdai). Kada tiksliai koks traukinys atvyks, pasakyti galėsime tada, kai turėsime žinių, jog jie yra pakrauti ir pradeda kelionę“, – sakė LTG atstovė.
Praėjusią savaitę pirmą kartą LTG istorijoje iš Ukrainos į Lietuvą aplenkiant Baltarusiją atvyko traukinys su 50 konteinerių, atgabenęs maždaug 1 tūkst. tonų gyvulių pašarams skirto priedo lizino.
LTG vadovas Egidijus Lazauskas penktadienį teigė, kad apie 60 tūkst. eurų į Ukrainą ir atgal kainavęs bandomasis krovinių vežimas pasiteisino. Anot jo, reisų dažnumą lems ne tik įmonių poreikis pervežimams, bet ir konkurencija su kitais vežėjais.
Apie Ukrainos grūdų pervežimą pasisakė ir į Davoso pasaulio ekonomikos forumo susitikimą atvykęs prezidentas Gitanas Nausėda.
Pasak jo, Baltijos valstybės ir Lenkija galėtų būti alternatyviu keliu ukrainietiškiems grūdams, Rusijai sutrikdžius grūdų eksportą iš Odesos.
„Manau, kad mes privalome surasti alternatyvius tranzito kelius ir Baltijos valstybės, Lietuva, Lenkija, galėtų būti alternatyviu keliu, kada ukrainietiški grūdai keliauja ir randa savo tiekimo grandines“, – teigia G. Nausėda.
Anot Lietuvos vadovo, susidariusi problema „yra dviašmenė“, nes tiek Ukraina negali išvežti savo grūdų pertekliaus, tiek grūdams nepasiekus Šiaurės Afrikos tai gali tapti pasaulinės maisto krizės dalimi.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Kovo pabaigoje kviečių supirkimo kaina didėjo, rapsų – mažėjo
2025-04-08 -
JAV muitai paveiks žemės ūkio rinkas. Ko tikėtis
2025-04-03 -
Pieno supirkimo kaina per metus išaugo trečdaliu
2025-03-25
Skaitomiausios naujienos
-
Saulės elektrinės nukenčia vis dažniau
2025-04-01 -
Gazolio naudojimas ūkyje: nusižengimų beveik nerasta
2025-03-31 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16
(0)