Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Rinka
Gyvūninės kilmės maisto produktų eksportuota daugiau

Vilnius. Lietuvos gamintojai šių metų birželio mėnesį eksportavo per 30 proc. daugiau gyvūninės kilmės maisto produktų nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, teigia Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

„Nuosekliai didėja eksportas į Ukrainą, Baltarusiją, Italiją, Moldovą, Kiniją, Norvegiją, Indoneziją, kur iškeliauja didelę pridėtinę vertę maisto gamybos grandinėje turintys lietuviškos kilmės produktai – mėsa ir jos gaminiai, taip pat žuvis, pieno produktai“, – pranešime sakė VMVT direktorius Darius Remeika. 

 VMVT duomenimis, šių metų birželį stebimas visų lietuviškų mėsos gaminių eksporto augimas – per metus jis padidėjo 56 proc., o daugiausia buvo eksportuota paukštienos (918 tonos) ir jautienos (233 tonos).

Bioversija 22 02 02

Augimą labiausiai lėmė padidėję paukštienos eksporto kiekiai į Gruziją (209 tonos), Baltarusiją (200 tonų) ir Kazachstaną (160 tonų). Daugiausia jautienos buvo eksportuota į Norvegiją (120 tonų), taip pat Ukrainą (63 tonos) ir Kiniją (52 tonos).

Pieno produktų eksportas padidėjo daugiau kaip 33 proc. iki 9,6 tūkst. tonų. Itin aktyviai savo produkciją eksportavo žuvies gamintojai – jos kiekiai birželį siekė 5,9 tūkst. tonų, arba beveik dvigubai daugiau nei pernai. Kone dvigubai daugiau žuvies buvo eksportuota į Ukrainą (5 tūkst. tonų) bei Moldovą (600 tonų). Taip pat išaugo žuvų konservų eksportas, šių gaminių daugiausiai teko Jungtinių Arabų Emyratų rinkai (96 tonos).

Šiuo metu maisto produktus, pašarus Lietuvos gamintojai eksportuoja į daugiau kaip 150 pasaulio valstybių.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos