Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Rinka
Grūdų supirkimo kainos per metus didėjo apie 40 proc.

Vilnius. Grūdų supirkimo kainos vasarį, palyginti su tuo pačiu metu pernai, didėjo apie 40 proc., o labiausiai – 71 proc. – brango rapsai, rodo Žemės ūkio ir kaimo verslo centro analizė.

Anot Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM), tai yra seno derliaus grūdų ir rapsų kainos, o naujo derliaus grūdams augintojai kviečiami sudaryti sutartis gerokai aukštesnėmis kainomis.

Augintojai šiuo metu turi galimybę sudaryti su supirkėjais išankstines grūdų ir rapsų pardavimo sutartis. Viešai skelbiamoje informacijoje supirkėjai už kviečius, pristatytus į Klaipėdos uostą, įsipareigoja mokėti apie 370 Eur/t.

Bioversija 22 02 02

Kaina be pristatymo į uostą būtų mažesnė apie 15–20 Eur, priklausomai nuo augintojo sandėlių iki pristatymo vietos esančio atstumo ir kitų sąlygų.

Kad grūdų supirkimo kainos nekris, rodo ir MATIF biržoje prognozuojami maistinių kviečių ir rapsų ateities sandoriai. Pranešime teigiama, kad dėl karo, tikėtina, vienoje didžiausių grūdų eksportuotojų – Ukrainoje – grūdų supirkimo kainos ir toliau augs.

„Toks kainų lygis, net ir gaunant mažesnius derlius, augintojams turėtų tapti neblogu garantu užsitikrinti stabilų pelningą ūkininkavimą.

Tiesa, derlius dar priklausys nuo daugybės kitų veiksnių, kol paskutinis grūdas po javapjūtės pasieks aruodus“, – teigė ŽŪM Strateginio planavimo departamento Ekonominės analizės skyriaus vedėjas Evaldas Pranckevičius.

Grūdų supirkėjų sandėliuose saugomas bendras grūdų, ankštinių ir aliejinių augalų sėklų kiekis per metus paaugo 4,2 procento. Šios atsargos – grūdai bei rapsai, kurie nupirkti iš augintojų ir bus tiekiami vidaus bei užsienio rinkoms.

„Nėra oficialių duomenų, kiek grūdų atsargų talpyklose dar saugo patys augintojai, tačiau, sprendžiant iš supirkimo kiekio dinamikos kiekvieną mėnesį nuo javapjūtės, grūdų atsargos pardavimui jau neturėtų būti ženklios, o rapsų – artėti prie pabaigos.

Vasarį rapsų supirkta tik 4 tūkst. t, tačiau seno derliaus kviečių supirkta solidžiai – 120 tūkst. t, o kaina rekordinė – 277 Eur/t“, – teigė ŽŪM atstovas.

Šaltinis: BNS
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos