Filialo atidarymas - noras būti arčiau kliento
2013-11-11

Vilnius. Penktadienį atidarytas penktasis bendrovės „Dotnuvos projektai" filialas mūsų šalyje. Patogioje vietoje prie pat sostinės duris atvėręs įmonės padalinys - tai kompanijos siekis būti arčiau Vilniaus ir aplinkinių rajonų žemdirbių, dar operatyviau reaguoti į jų pageidavimus ir, žinoma, plėsti klientų ratą.

Kaip atidarymo renginyje pabrėžė bendrovės „Dotnuvos projektai" generalinis direktorius Edgaras Plauška, klientai - pagrindinė naujojo filialo steigimo priežastis. „Dar labiau artėjame prie jūsų ir tikimės, kad toks glaudus bendradarbiavimas išliks ir toliau", - sakė E. Plauška.

„Dotnuvos projektų" generalinis direktorius Edgaras Plauška

Filiale jau veikia prekybinis-administracinis biuras, nuo gruodžio planuojama atidaryti atsarginių dalių sandėlį, o pavasariop pradės veikti ir sėklų padalinys. „Dabar kaip tik prasideda tas sezonas, kai pats laikas remontuoti techniką, tad tikimės, kad palengvinsime klientams darbus, - sutrumpėjusius atstumus pabrėžė E. Plauška. - Kitais metais čia pradės veikti mobilusis servisas, o paskui bus įrengtos ir stacionarios serviso dirbtuvės. Visi plėtros žingsniai jau suplanuoti".

Naujausias įmonės padalinys duris atvėrė Kirtimų gatvėje

Atidaryme dalyvavę „Dotnuvos projektų" steigėjai verslininkai Rimantas Dapkus ir Rimvydas Brazauskas prisiminė, kad idėja kurti filialą Vilniuje gimė prieš trejus metus, tačiau tuomet po diskusijų nuspręsta dar šiek tiek lukterėti. „Džiugu, kad strategija, kurią mes suformavome prieš daugelį metų, sėkmingai dėliojasi toliau. Linkime, kad šio filialo durys būtų nuolat varstomos, kad niekada nebūtų uždaromos ir užrakinamos", - ilgalaikės veiklos ir klientų gausos linkėjo buvę įmonės vadovai.

Raktas į sėkmę - ne tik kokybiškos paslaugos, bet ir gebėjimas bendrauti

Filialo vadovė Lina Čižauskienė ir technikos pardavimų vadybininkas Veslav Spiridovič turi daug patirties dirbdami su Vilniaus apskrities žemdirbiais, puikiai žino jų poreikius ir specifinius reikalavimus. Darbas filiale prasidėjo prieš gerą mėnesį, kai dar net nebuvo reklaminių iškabų, tačiau jau tada sulaukta ir pirmųjų klientų. Patys pirmieji filiale apsilankė ir prekių įsigijo ūkininkai Zenonas Baranovskis ir Andžej Šostak - pirmasis pirko žiemkenčių sėklos, antrasis - plūgą. Jie penktadienį buvo pagerbti dovanomis.

Vilniaus filialo vadovė Lina Čižauskienė ir technikos pardavimų vadybininkas Veslav Spiridovič

Trakų rajone ūkininkaujantis Zenonas Baranovskis dirba 600 ha žemės, ūkis yra padalytas į dvi dalis - ekologinę ir įprastinės intensyvios gamybos. Su „Dotnuvos projektais" ūkininkas bendradarbiauja jau daug metų, nuolat perka sertifikuotą sėklą. Šiemet jis pirmąkart sėjo žirnių Respect, ir sako drąsiai juos galėtų rekomenduoti visiems kolegoms: žirniai puikiai užderėjo (ekologiniuose plotuose kūlė po 2 t/ha), neišgulė, lengvai nusikūlė. „Pasėlis buvo tankus, augalai tarsi laikėsi sukibę vienas už kitos, o visos ankštys buvo suformuotas viršuje", - pastebėjimais dalijosi Z. Baranovskis.

Trakų rajono ūkininkas Zenonas Baranovskis vienas pirmųjų pravėrė filialo duris ir įsigijo žiemkenčių sėklos

Nors tradiciškai vyrauja nuomonė, kad Vilniaus kraštas nėra stiprus žemės ūkyje (ypač lyginant su Pasvalio, Joniškio, Šiaulių, Kėdainių rajonais), tačiau iš tiesų čia veikia daug stiprių ir stambių ūkių, taikančių pačias moderniausias technologijas. Vienas iš tokių - Švenčionių rajone ūkininkaujantis Petras Pošiūnas, valdantis 2 000 ha žemės. Ūkis turi visą reikalingą techniką, o praėjusį pavasarį įsigijo pirmąjį Švenčionių rajone  traktorių su vikšrine važiuokle Case Quadtrac 450. „Mūsų žemės sunkios, ratiniai traktoriai ją labai suslegia, tad vikšrinis galiūnas buvo apgalvotas pirkinys. Prie 450 AG galios traktoriaus agregavau 10 m darbinio pločio kultivatorių, tad darbo našumas tikrai didelis", - sako P. Pošiūnas.

Ir Petras Pošiūnas, ir tame pačiame Švenčionių rajone ūkininkaujantis Rimantas Stankūnas kaip vieną iš labai svarbių argumentų, kodėl renkasi bendradarbiavimą su viena ar kita firma, įvardija bendravimo su klientais stilių.

Švenčionių rajono ūkininkai Petras Pošiūnas su žmona Asta ir Rimantas Stankūnas - nuolatiniai „Dotnuvos projektų" klientai

„Viskas priklauso nuo kolektyvo. Viršininkų juk mes nė nematome, skambiname vadybininkams. Jei matai, kad su tavim bendrauja maloniai, suptanta problemą iš pusės žodžio, tai tikrai norisi su tokia kompanija dirbti", - vienbalsiai tvirtina žemdirbiai.

Vilniaus kraštas ypatingas ir tuo, kad čia yra daug kitų segmentų klientų - kelininkų, miškininkų, komunalininkų. Tad plėtros tikimasi ir parduodant vejų žolių sėklą bei vejų priežiūros techniką.

Platus paslaugų spektras

Vilniaus filialas - jau penktasis šalyje. Sėkmingai veikia „Dotnuvos projektų" filialai Joniškyje, Pasvalyje, Vilkaviškyje ir Plungėje. Iš viso „Dotnuvos projektai" turi per 1 000 aktyvių klientų, iš kurių pagrindiniai - ūkininkai ir žemės ūkio bendrovės. Kasmet parduodama per 12 tūkst. tonų sėklų (nuo 2003 m.bendrovė turi sėklų ruošimo fabriką) ir per 800 technikos vienetų (atstovaujama garsiems Vakarų Europos ir Amerikos gamintojams).

Svarbi įmonės veiklos sritis yra ir grūdų sandėlių bei elevatorių projektavimas ir statyba. Kasmet populiarėja bendrovės teikiamos paslaugos: sėklų ruošimas ir beicavimas ūkininkams, cukrinių runkelių kasimas, pašarų ruošimas savaeigiais smulkintuvais, javų kūlimas, žemės arimas ir t. t.

Įmonė gerai žinoma ir Latvijoje bei Estijoje. Šiose Baltijos šalyse yra įkurtos antrinės įmonės, suburti profesionalių vadybininkų ir serviso specialistų kolektyvai, vykdoma prekyba, teikiamos serviso paslaugos.

Pernai metų pabaigoje „Dotnuvos projektus" įsigijo akcinė bendrovė „Linas Agro Group", iki tol valdžiusi 50 proc. bendrovės akcijų. „Dotnuvos projektų" 2012 m. pardavimo pajamos siekė 222,3 mln. Lt, bendrasis pelnas - 31,6 mln. Lt. Per pirmąjį šių metų pusmetį įmonės apyvarta buvo 141,8 mln. Lt - 57,5 proc. daugiau negu pernai per tą patį laikotarpį. Pusmečio bendrasis pelnas buvo 13,9 mln. Lt, per metus išaugo 20 procentų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas, Jūsų nuomone, labiausiai lemia žemės ūkio paskirties sklypų kainą?
Orai