Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Rinka
Europos Sąjunga ir JAV susitarė dėl prekybos kvotų

Briuselis. Europos Sąjunga (ES) ir JAV užbaigė derybas dėl tarifinių kvotų žemės ūkio produktams koregavimo pagal ES skirtą Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) sąrašą, atsižvelgdamos į Jungtinės Karalystės (JK) išstojimą iš ES. 

Derybos truko dvejus metus, o jomis buvo siekiama paskirstyti PPO sąraše nurodytas tarifines kvotas žemės ūkio produktams tarp JK ir likusių 27-ių ES dalių, remiantis pastarojo meto prekybos srautais.

Susitarimas apima dešimtis kvotų ir milijardų vertės prekybą, įskaitant prekybą jautiena, paukštiena, ryžiais, pieno produktais, vaisiais, daržovėmis bei vynu.

Bioversija 2024 07 09 m7

Komentuodamas iš esmės pasiektą susitarimą, ES žemės ūkio komisaras Janusz'as Wojciechowski's (Janušas Voicechovskis) sakė: „Džiaugiuosi, kad pasiekėme susitarimą su savo svarbiausia prekybos partnere – JAV. Šiuo susitarimu, sudarytu PPO sistemoje, išlaikyti pradiniai kiekiai, tačiau jie paskirstyti tarp ES ir JK. Tai suteikia tikrumo ir stabilumo žemės ūkio prekybai ir mūsų rinkoms.“

Taip pat komisaras pridūrė: „Man ypač malonu, kad šis susitarimas žymi mūsų prekybos ir ekonominių santykių svarbą. Jis rodo mūsų tvirtą įsipareigojimą dirbti kartu ir dvišaliu, ir PPO pagrindu. Norėčiau padėkoti savo komandai ir kolegoms iš JAV už gerai atliktą darbą.“

ES vykdo panašias tarifinių kvotų paskirstymo derybas su 21 kita partnere, turinčia teisę naudotis šiomis kvotomis, ir jau baigė derybas su Argentina, Australija, Norvegija, Pakistanu, Tailandu, Indonezija ir kitomis šalimis.

Kai Europos Komisija patvirtins ES ir JAV susitarimą, jis bus pateiktas ES Tarybai ir Parlamentui ratifikavimui, kad kuo greičiau įsigaliotų.

BNSinf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos