Basf 23 01 02 Basf 2023 01 02 m1 +Rovaltra 2023 02 02
Rinka
Europos Komisija pristatė padėties bendrojoje rinkoje vertinimą

Briuselis.Lapkritį Europos Komisija pristatė padėties bendrojoje rinkoje vertinimą. Per pastaruosius 25 metus dėl bendrosios rinkos Europa tapo viena iš patraukliausių vietų gyventi ir imtis verslo.

Keturios nedalomos laisvės – žmonių, prekių, paslaugų ir kapitalo judėjimo – leidžia europiečiams laisvai keliauti, studijuoti, dirbti, gyventi nepaisant valstybių sienų. Europiečiai turi platų produktų pasirinkimą, nepriklausomai nuo to, ar perka savo šalyje, ar iš užsienio, be to, jie gali rinktis geresnes kainas ir yra ginami patikimų aplinkos, socialinių ir vartotojų apsaugos standartų. Europos įmonės – mažos ir didelės – gali plėsti savo klientų bazę ir lengviau keistis produktais ir paslaugomis visoje ES.

Paprastai kalbant, bendroji Europos rinka yra didžiausias turtas, galintis užtikrinti ekonomikos augimą ir stiprinti Europos konkurencingumą globalizuotose rinkose.  Tam, kad skaitmeniniame amžiuje ir toliau būtų galima naudotis visomis bendrosios rinkos galimybėmis, o ekonomika augtų tvariai, bendroji rinka turi veikti tinkamai ir nuolat evoliucionuoti sparčiai kintančiame pasaulyje.

Bioversija 23 01 16

Europos Komisija atkreipia dėmesį į tris pagrindines sritis, kuriose reikia dėti daugiau pastangų stiprinant bendrąją rinką:

  1. Greitai priimti pateiktus pasiūlymus.EuroposKomisija yra pateikusi 67 pasiūlymus, tiesiogiai svarbius tinkamam bendrosios rinkos veikimui, ir dėl 44 iš jų dar nesusitarta. Tai apima atitinkamus pasiūlymus dėl bendrajai rinkai ypač svarbaus skaitmeninimo ir naujų technologijų integravimo, siekiant Europoje užtikrinti saugesnę ir tvaresnę energetiką ir sukurti kapitalo rinkų sąjungą.
  2. Užtikrinti, kad taisyklės būtų realiai taikomos. Piliečiai ir įmonės gali naudotis įvairia bendrosios rinkos teikiama nauda, jei bendrai sutartos taisyklės realiai veikia. Komisija ragina valstybes nares atidžiai stebėti, kaip ES taisyklės įgyvendinamos ir taikomos, užtikrinti jų vykdymą ir nekurti naujų kliūčių.
  3. Toliau vystyti bendrąją rinką. Pasaulio ekonomikai pamažu lėtėjant ir keičiantis geopolitinėms aplinkybėms, ES turi rodyti pavyzdį ir politinę drąsą, kad bendroji rinka tobulėtų. Paslaugų, produktų, apmokestinimo ir tinklų pramonės šakų srityse dar daug nerealizuotų gilesnės ekonominės integracijos galimybių. Taip ES taptų dar patrauklesne tarptautiniams prekybos partneriams ir turėtų papildomų svertų tarptautinėje arenoje.

Kito daugiamečio 2021–2027 m. ES biudžeto laikotarpiu Europos Komisija pasiūlė naują vartotojams įgalinti ir jų apsaugai skirtą 4 mlrd. EUR vertės bendrosios rinkos programą, kuri leis daugeliui Europos mažų ir vidutinių įmonių išnaudoti visas gerai veikiančios bendrosios rinkos galimybes.

Europos Komisija ragina Tarybą išsamiai, vadovų lygmeniu aptarti visus bendrosios rinkos aspektus ir nustatyti bendrus veiksmų prioritetus bei reikiamas priemones, kad būtinas naujasis politinis įsipareigojimas remti bendrąją rinką būtų konkrečiai įgyvendinamas visais valdžios sektoriaus lygmenimis.

EK atstovybės Lietuvoje inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kaip jūsų ūkį paveikė 2022-ųjų infliacija?
Visos apklausos