Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Rinka
Daugiausia pieno produktų išvežta į Libiją, mėsos – į Vietnamą

Vilnius. Lietuviško eksporto geografija plečiasi – šiemet Lietuvai atvertos 4 naujos pieno bei mėsos eksporto rinkos, o dėl gyvūninės kilmės eksporto deramasi su 28 šalimis. Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) duomenimis, pieno produktų šiemet daugiausiai eksportuota į Libiją, mėsos – į Vietnamą.

Šiemet gauti veterinarijos sertifikatai pieno ir žuvininkystės produktams duris atvėrė į Jungtinius Arabų Emyratus, jautienai ir jos produktams – į Maroką, kiaulienai, jautienai ir jų produktams – į Honkongą,  kiaulienai ir kiaulienos pusgaminiams, pranešė ŽŪM.

Pieno produktų daugiausia eksportuota į Libiją (10,5 tūkst. tonų), Vietnamą (8,9) ir Indoneziją (5,7 tūkst. t). Lietuviškos mėsos daugiausia pageidavo Vietnamas (2,8 tūkst.), Baltarusija (1,8) bei Ukraina (1,7 tūkst. t), mėsos gaminių – Tadžikija (983 tonų), Japonija (139) ir Jungtinės Valstijos (124 tonas).

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

ŽŪM duomenimis, 2018 metais mėsos ir jos gaminių iš viso eksportuota – 12,4 tūkst. tonų – 13 proc. mažiau nei pernai, o pieno produktų – 75,9 tūkst. tonų – 30 proc. daugiau.

Daugiausia Lietuva eksportuoja grūdų, pieno produktų ir mėsos, tačiau artimiausiu metu siekiama išplėsti išvežamų produktų spektrą.

Anot ministerijos, netrukus tikimasi užbaigti 8 metus trunkančias derybas su Kinija dėl lietuviškos jautienos ir jos subproduktų eksporto – 2019 metų pradžioje į Lietuvą turėtų atvykti Kinijos muitinės tikrintojai įvertinti lietuvišką jautieną. 

Lietuvos gaminama produkcija iš viso pasiekia daugiau nei 130 pasaulio valstybių.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos