Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Rinka
Daržovių pasėlius jau įmanoma drausti nuo krušos

Kaunas. Žemdirbiams atsirado galimybė apdrausti visas svogūnines, kopūstines bei šakniavaisines daržoves – burokėlius, morkas, svogūnus, kopūstus, česnakus ir daug kitų.

Apsauga galioja nuo sodinimo iki derliaus nuėmimo, o svogūnams skiriama dar keletas dienų džiovinimui lauke, - pranešė Vokietijos pasėlių savidraudos fondo filialas „VH Lietuva“.

„Pradedame teikti daržovių pasėlių apsaugą nuo krušos: vertinsime tiek kiekybinius, tiek kokybinius nuostolius. Kiekybinių nuostolių ūkininkai dažniausiai patiria dėl visiško derliaus sunaikinimo ankstyvajame augalų išsivystymo tarpsnyje, o kokybinių nuostolių – dėl augalų pažeidimų vėlesniuose tarpsniuose, kai daržovės pažeidžiamos ir neatitinka bendrojo prekybos kokybės standarto reikalavimų“, – paaiškino pasėlių savidraudos fondo „VH Lietuva“ vadovas Martynas Rusteika.

Bioversija 23 09 01 m7

Valstybė kompensuoja iki 50 proc. daržovių draudimo įmokų.

Lietuvos daržovių augintojų asociacijos valdybos pirmininkė Daiva Šateikienė teigia, kad dėl geriausių daržovių draudimo sąlygų su Vokietijos pasėlių savidraudos fondu derėjosi 2-3 metus.

„Daržovių sėklos yra brangios, sąnaudos – didžiulės, iki derliaus nuėmimo į vieną hektarą svogūnų ar morkų investuojama 8-10 tūkst. eurų, todėl daržovių pasėlių draudimo apsaugos tikrai reikėjo“, – derybų su draudikais rezultatu patenkinta D. Šateikienė.

„VH Lietuva“ išplėtė bulvių draudimo rizikų sąrašą, įtraukdamas ir pavasarines šalnas. Dabar bulvės draudžiamos nuo 4 rizikų: krušos, liūties, audros ir pavasarinių šalnų. Taip pat draudžiamos ankstyvosios, sėklinės bulvės ir bulvės krakmolui.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos