Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Rinka
Čekija apribos glifosato naudojimą

Praha. Čekija nuo kitų metų apribos piktžolių naikinimui skirtų chemikalų, kurių sudėtyje yra prieštaringai vertinamo herbicido glifosato, naudojimą, pirmadienį paskelbė šalies žemės ūkio ministerija.

Glifosatą sukūrė ir 1974 metais pardavinėti pradėjo JAV chemijos bendrovė „Monsanto“, herbicidą pavadinusi „Roundup“. Anksčiau šiais metais „Monsanto“ buvo pilnai išpirkta Vokietijos chemijos ir farmacijos giganto „Bayer“.

Čekija nuo kitų metų uždraus naudoti glifosatą piktžolių naikinimui bei kaip sausinančią medžiagą greitinant augalų brendimą, pranešime teigė ministeriją.

Bioversija 22 08 31

„Šios medžiagos bus naudojamos tik tais atvejais, kai nebus jokio kito efektyvaus metodo“, – patikslino Čekijos žemės ūkio ministras Miroslavas Tomanas.

Ministerijai taip pat pabrėžė, kad Čekijoje panaudoto glifosato apimtys krito nuo 953 tūkst. litrų 2013 metais iki 750 tūkst. litrų pernai.

Europos Sąjunga (ES) praėjusiais metais nusprendė penkeriems metams pratęsti glifosato naudojimo licenciją. Tuomet už pratęsimą balsavo 18 iš 28 valstybių, įskaitant Čekiją ir Vokietiją.

Tačiau ES paliko teisę valstybėms narėms pačioms nuspręsti, ar jos nori glifosato naudojimo apribojimus taikyti nacionaliniu lygmeniu.

Nors aplinkosaugos organizacijos ilgą laiką ragina Europą visiškai uždrausti glifosato naudojimą, „Monsanto“ tvirtina, kad herbicidas atitinka ES licencijavimo standartus. Mokslininkai nesutaria dėl glifosato žalos žmogaus organizmui.

Prieš kelias dienas Indijos Andhra Pradešo valstija, kurioje gyvena apie 50 mln. žmonių, visiškai uždraudė glifosato naudojimą ir visos jo atsargos nurodytos grąžinti gamintojams,

AFP-BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija