Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Rinka
Brazilijos kiauliena – į Kiniją

San Paulas (Brazilija). Afrikinis kiaulių maras, dėl kurio Kinijoje buvo paskersta beveik 200 mln. kiaulių, ir metus vykstantis prekybos karas tarp JAV ir Kinijos naudos atneša Brazilijai.

Dėl Kinijos atsakomųjų priemonių į JAV veiksmus tarpusavio prekybos atžvilgiu, ši Pietų Amerikos šalis eksportavo ne tik daugiau kukurūzų, bet ir kiaulienos.

Brazilijos gyvūninių baltymų gavybos asociacijos (ABPA) duomenimis, per pirmuosius šešis 2019 m. mėnesius Brazilija eksportavo 346 600 t kiaulienos (už 699,7 mln. JAV dolerių). Tai 23,4 proc. daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį.

Bioversija 23 04 27

Balandžio mėnesį užfiksuotos didžiausios Brazilijos kiaulių eksporto apimtys nuo 1997 m., kai pradėta vesti tokia statistika. ABPA prognozuoja, kad antrąjį 2019 m. pusmetį eksporto augimas bus didesnis, nes afrikinio kiaulių maro poveikis Brazilijos kainoms bus palankesnis net labiau nei pirmąjį pusmetį.

Daugiausia kiaulių auginama trijose pietinėse Brazilijos valstijose (Paranoje, Pietų Rio Grandėje, Santa Katarinoje). Paprastai kiaulių augintojai vienijasi į kooperatyvus, kurie padeda apsirūpinti paršeliais, pašarais, vakcinomis, suteikia techninę pagalbą.

Perdirbtos kiaulienos produktai įvertinami atsižvelgiant į kaštus ir gamybos efektyvumą. Pietinėje Brazilijos dalyje tokia kooperacine sistema naudojasi maždaug 80 proc. gamintojų.

Kai kurie į šią sistemą įsitraukę ūkininkai teigia nepastebėję kainų šuolio po AKM protrūkio Kinijoje, nes padidėjo kai kurios kitos išlaidos, tokios kaip darbo jėga, įrenginiai, priežiūra, žemės vertė ir kt.

„Esame sunerimę, kad išlaidos vis didėja“, – sakė Paranos valstijos kiaulių augintojų asociacijos prezidentas Džakiras Dariva (Jacir Dariva). Gamintojai gauna maždaug 0,50 JAV dolerio už svarą (0,45 kg) kiaulienos, o FOB kaina (Costs for Free on Board: išlaidos apima prekių gabenimą į išsiuntimo uostą, prekių pakrovimą į laivą, krovinių gabenimą jūra, draudimą ir prekių iškrovimą bei gabenimą iš atvykimo uosto iki galutinės paskirties vietos) yra 1 JAV doleris už svarą (0,45 kg).

Kitos mėsos eksportas

Kiauliena nėra vienintelė mėsa, kurią kinai perka iš Brazilijos. Taip pat didėja jautienos ir paukštienos eksportas. Brazilijos galvijų mėsos eksportas padidėjo daugiau kaip 50 proc., tai iš dalies lėmė ir padidėjusi paklausa Rusijoje.

„Kinijoje jaučiama tendencija kiaulieną keisti kitos rūšies mėsa, – teigė ABPA prezidentas Franciskas Tura (Francisco Turra). – Net visos kartu šalys sunkiai gali patenkinti Kinijos kiaulienos poreikius.“

Brazilijos vyriausybė davė leidimus dar 50 šalies kiaulienos ir paukštienos perdirbimo įmonių eksportuoti savo produkciją į Kiniją.

„Brazilijos mėsos kokybė yra gera, o kainos konkurencingos, todėl mes patekome į Kinijos akiratį“, – teigė „Radar Investimentos“, įsikūrusio San Paule, rinkos analitikas Duglas Koeljo (Douglas Coelho).

MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 + padovanok tėčiui mob

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos