Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Rinka
Brazilija vietoj cukraus gamina etanolį
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Brazilija. Siekdamos padengti išaugusias energijos kainas, gamyklos Brazilijoje nutraukia kai kurias cukraus eksporto sutartis ir iš cukranendrių gamina etanolį. Dėl to kyla grėsmė, kad gali ištikti pasaulinė cukraus trūkumo krizė.

Tai, kad beveik visos Brazilijos cukraus gamyba užsiimančios įmonės perėjo prie etanolio, kalbėta Niujorke vykusios Cukraus savaitės kuluaruose. Kai kurių šaltinių teigimu, iš viso atšaukta 200 000–400 000 tonų žaliavinio cukraus, rašo agriculture.com.

Brazilija per cukranendrių derliaus piko mėnesį eksportuoja apie 2,2 mln. tonų cukraus. Kai kurie prekybininkai teigia, kad staigus cukraus gamybos sumažėjimas gali sukelti pasaulinį cukraus trūkumą.

Bioversija 22 08 31

Dauguma Brazilijos gamyklų yra lanksčios ir gali laviruoti: gaminti cukrų arba etanolį. Šiuo metu daugiau gaminama etanolio, nes dėl pandemijos ir karo Ukrainoje sukilusios energijos kainos skatina būtent degalų gamybą. 

Etanolio pardavimai balandį išaugo 2,6 procento. Brazilija yra antra pagal dydį etanolio gamintoja po JAV.

Vienos didžiausių Brazilijos gamyklų vadovas, prašęs neskelbti pavardės, teigė, kad perėjimo nuo cukraus prie etanolio gamybos nauda kompensuoja sutarčių atšaukimo išlaidas.

Jo teigimu, už parduotą etanolį apmokėjimas ateina per vieną ar dvi dienas, pervedimai už eksportuojamą cukrų užtrunka daug ilgiau, o gamyklos turi apmokėti daug sąskaitų derliaus nuėmimo pradžioje.

Praėjusį sezoną Brazilijos gamyklos sunaudojo 45 proc. cukranendrių derliaus cukrui gaminti ir 55 proc. etanoliui gaminti. Kiekvienas procentinis punktas atitinka maždaug 700 000 tonų cukraus.

Šaltinis: agriculture.com
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija