Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Rinka
Birių krovinių terminalas teigia kraunantis lietuviškus grūdus
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Klaipėda. Birių krovinių terminalas (BKT) atnaujino veiklą, skelbia jo pagrindinis akcininkas Igoris Udovickis. Pasak jo, įmonė krauna lietuviškus grūdus.

„Dideli laivai grįžo į BKT. Mes vėl veikiame“, – socialiniame tinkle „Facebook“  rašė I. Udovickis.  

Klaipėdos uosto direkcijos duomenimis, prie BKT krantinės šiuo metu stovi su Maršalo salų vėliava plaukiojantis laivas „Valencia Eagle“, kurio ilgis beveik 200 metrų.

Bioversija 2024 04 26 m7

Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos (LJKKA) prezidentas Vaidotas Šileika sako, kad, jo žiniomis, BKT krauna „Achemos grupės“ valdomos trąšų prekybos ir agroverslo įmonės „Agrochema“ grūdus.  

„Kiek žinau, jie pradėjo krauti grūdus, pasirašė sutartį su kompanija „Agrochema“, o daugiau nelabai ką galiu ir pasakyti. žinau, kad jie tą veiklą pradėjo vykdyti su Lietuvos grūdų prekiautoju“, – BNS sakė V. Šileika. 

Su „Agrochema“ BNS kol kas nepavyko susisiekti.  

2022 metų vasarį Vyriausybei nutraukus „Belaruskalij“ trąšų tranzitą per Lietuvą milijonų trąšų netekęs BKT į terminalo pritaikymą grūdams nuo pernai pavasario investavo apie 800 tūkst. eurų – tai leis perkrauti apie 1–2 mln. tonų grūdų per metus, 2022 metų veiklos ataskaitoje rašė BKT.

I. Udovickis BNS anksčiau teigė, jog terminalas galėtų krauti grūdus iš Ukrainos ir esą jau buvo pradėtos derybos.

I. Udovickis tiesiogiai ir netiesiogiai valdo 70 proc. BKT akcijų, o dar 30 proc. – „Belaruskalij“. Pastaroji dėl jai pritaikytų tarptautinių sankcijų negali naudotis balso teise, todėl pagal pakeistus įstatus sprendimus I. Udovickis priima nedalyvaujant baltarusiams.

Parengta: pagal BNS inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos