Berlynas. Tarptautinėje maisto ir žemės ūkio parodoje dalyvaujančio ministro Broniaus Markausko dėmesys nukreiptas į naujų rinkų paieškai ir dvišaliams susitikimams: rytą jis susitiko su Ukrainos žemės ūkio ministru, vakar aptarė grūdų eksporto klausimus su Indijos ministru, šiandien įvyko susitikimai su Brazilijos ir kitų šalių delegacijų vadovais.
Susitikime su Ukrainos ministru Тarasu Kutovijumi aptarti Išsamios ir visapusiškos laisvosios prekybos erdvės susitarimo (DCFTA) klausimai, bendradarbiavimas žemės ūkio srityje ir prekybinių ryšių aktualijos. Ukrainos ministras išreiškė ketinimą tęsti dviejų šalių bendradarbiavimą maisto kokybės standartų ir maisto saugos bei ekologinės gamybos srityje.
Ministrai Bronius Markauskas ir Тaras Kutovij (Ukrainos ŽŪM nuotr.)
Ukrainos žemės ūkio ministerijos pranešime pabrėžiama, kad ministras B. Markauskas patikino, jog Lietuva pasirengusi keistis informacija ir perteikti savo patirtį, surengti apskritojo stalo diskusijas ir mokymus Ukrainos specialistams nacionalinės ir ES teisės suderinimo maisto saugos srityje klausimais. Kitos galimo bendradarbiavimo sritys - Europos integracijos, šeimos ūkių palaikymo, veterinarijos ir fitosanitarijos, žuvininkystės pramonės, mokslo ir švietimo klausimai. Ministrai sutiko atnaujinti dvišalius darbo vizitus.
Kaip pranešė Lietuvos žemės ūkio ministerija, susitikime su Brazilijos ministru Blairo Maggi kalbėta apie Lietuvos ir Brazilijos dvišalius prekybinius santykius, laisvos prekybos galimybės su MERCOSUR regionu (Brazilija, Argentina, Paragvajus, Urugvajus, Venesuela), eksporto leidimus ir biodegalus. Šiuo metu Lietuva laukia Brazilijos audito dėl pieno produktų eksporto (produkciją galėtų eksportuoti dvi Lietuvos įmonės: „Žemaitijos pienas" ir „Šilutės Rambynas"). Dėl grūdų eksporto leidimų Brazilija dar nėra priėmusi galutinio sprendimo.
Susitikime su Naujosios Zelandijos ministru Martyn Dunne apsikeista nuomonėmis dėl dvišalės prekybos ir investavimo, Europos Sąjungos ir Naujosios Zelandijos laisvosios prekybos susitarimo, dabartinės rinkos situacijos Lietuvoje, Europoje ir Azijos Ramiojo vandenyno regione. Pernai Lietuva eksportavo į Naująją Zelandiją salyklinį alų, duonos traškučius ir padažus, užpernai - laktozę ir laktozės sirupą, dobilų sėklas.
Dvišaliuose susitikimuose daugiausia kalbama apie naujas rinkas, nes Rusijos embargo pasekmės vis dar juntamos. „Pienui, mėsai, paukštienai mums reikia naujų rinkų. Džiugu, kad jos atsidaro. Berlyne šita problema bus sprendžiama labai konkrečiai, aptariant, kada, kur, kokiems produktams atsidarys naujos rinkos. Su Indijos ministru vakar išsprendėme grūdų eksporto problemas. Dvišaliai susitarimai labai daug duoda, pavyzdžiui, Indijai ir Brazilijai reikia mūsų pagalbos derantis su Europos Sąjunga dėl laisvos prekybos sutarčių. Yra ir daugiau svarbių diplomatinių dalykų, tad laiką parodoje stengiamės tam išnaudoti", - pirmaisiais įspūdžiais dalijosi Bronius Markauskas.
Nuotraukoje: (iš kairės) Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas, žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, VMVT direktoriaus pareigas einantis Deividas Kliučinskas
Parlamentinio Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas rengiasi parodoje daug diskutuoti apie žemės pardavimo saugiklius, nes ir vokiečiai skundžiasi, kad didelės korporacijos superka žemės ūkio paskirties žemę. Taip pat jis suplanavęs keletą neoficialių susitikimų su Baltijos ir kitų šalių kolegomis, kad palaikytų draugiškus santykius, kurie likę dar nuo darbo žemdirbių savivaldoje laiko. „Kalbėsimės ir rimtomis temomis - tai klimato kaita, kaip gyvensime po 2020 metų", - kalbėjo A. Stancikas.
***
Penktadienio rytą žemės ūkio ministras B. Markauskas su delegacija apsilankė Lietuvos stende, kur visus svečius pasitinka parodos senbuvė Audronė Žilienė su dukra Egle, vaišina visus savo gaminiais. Savo produkcija vaišina ir visi kiti parodos dalyviai.
Parodos senbuvė Audronė Žilienė su dukra Egle ir Lietuvos delegacijos vadovais Broniumi Markausku ir Andriejumi Stančiku
Asta Vaitkevičienė, bendrovės „Apiterapijos centras" direktorė, parodoje dalyvauja trečią kartą ir tuo džiaugiasi. „Jeigu vertintume vien pinigus, tai reikėtų paskaičiuoti, ar apsimoka dalyvauti parodoje, bet mes niekada taip nevertiname, - pinigai ateina vėliau. Žvelgiame plačiau, į perspektyvą. Mes prekiaujame užsienyje, randama čia naujų kontaktų, kurie vėliau išsivysto į normalius santykius. Tai didžiausia nauda, kurią gauname dalyvaudamos „Žaliojoje savaitėje". Be to labai smagu susitikti su žmonėmis, pabendrauti, sužinoti, koks skonis patinka Vokietijos ir kitų šalių vartotojams. Tad per 10 dienų atliekame rinkos tyrimus su tūkstančiais vartotojų", - sako A. Vaitkevičienė.
„Apiterapijos centro" (Kaunas) atstovės lankytojus vaišina medaus ir žolelių arbatomis ir natūraliu medumi su vaistažolių ekstraktais
UAB „Saimeta“ Berlyne pristato Daujėnų duonos girą
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
EP tyrimas: keturi grūdų prekiautojai dominuoja rinkoje
2024-11-25 -
Augo Klaipėdos uosto krova
2024-11-21 -
Pieno kaina spalį ūgtelėjo
2024-11-20
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)